4 najpopularniejsze platformy VOD

admin 21 września, 2021

Obecnie na rynku istnieje wiele platform VOD, które oferują transmisję strumieniową filmów i seriali online. Najpopularniejsze z nich to Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, Rakuten Tv, a teraz przyjrzymy się każdemu z nich.

Netflix

Netflix to jedna z najbardziej rozbudowanych usług strumieniowego przesyłania wideo na żądanie na świecie z ponad 100 milionami subskrybentów. Firma posiada obecnie około 50 000 tytułów dostępnych w ponad 190 krajach i terytoriach. Został uruchomiony w Australii w maju 2016 roku i otrzymał 30 milionów dolarów inwestycji od firmy Telstra. Urządzenia Apple TV i Roku to tylko niektóre z widżetów, które mogą uzyskiwać dostęp do treści z serwisu Netflix.

Hulu

Hulu jest dostarczany przez Yahoo i został uruchomiony w 2008 roku. Co miesiąc korzysta z niego około 67 milionów Amerykanów, zgodnie z danymi Netflix. Usługa jest bezpłatna, ale zostaniesz obciążony opłatą, jeśli chcesz oglądać programy offline lub na urządzeniach mobilnych, takich jak iPhone, iPad i smartfony/tablety z systemem Android.

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video oferuje oryginalne treści, filmy, programy telewizyjne i filmy dokumentalne. Działa zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Witryna zapewnia również swoim użytkownikom możliwość strumieniowego przesyłania treści tylko na terenie USA. Firma ma ponad 100 milionów abonentów.

Rakuten TV

Rakuten TV to japońska usługa VOD, która oferuje klientom dostęp do ponad 30 000 tytułów. Katalog zawiera filmy fabularne, krótkie filmy, seriale anime i wydarzenia sportowe na żywo, w tym mecze koszykówki NBA. Ponadto wiele aktów muzycznych jest wykonywanych w języku angielskim dostępnych na stronie do bezpłatnego oglądania bez rejestracji lub opłat członkowskich.

Podsumowanie – którą platformę do oglądania filmów online wybrać?

Były to więc obecnie najpopularniejsze platformy VOD na rynku. Jak widać, serwis z dużą różnorodnością filmów i seriali pomoże Ci spędzić przytulny wieczór z rodziną lub przyjaciółmi. Ale jeśli chcesz cieszyć się nowymi utworami muzycznymi występującymi w języku angielskim – sprawdź Rakuten TV. Kto wie, może kiedyś będzie tak popularny jak Netflix.

Kategoria
Udostępniono0