Adamant (2023)
Obejrzyj Cały Film Online Już Teraz!

114 użytkowników online

Wyświetlenia: 2507

Twoje ocena: 0
6 1 ocena

Opis

Jeżeli myślicie, że cały film Adamant online to nazwa nowego superbohatera z Marvela, który walczy z Thanosem za pomocą kryształów, to jesteście w błędzie. Ale nie martwcie się, bo ten film dokumentalny jest równie fascynujący, jeśli nie bardziej!

Nicolas Philibert, znany reżyser, scenarzysta i… aktor (tak, zagrał prawie wszystkie role w filmie), zabiera nas na wyjątkową podróż do serca Paryża. I nie, nie chodzi tu o wieżę Eiffla, Luwr czy te wszystkie kawiarnie, w których można spotkać hipsterów z brodami. Mówię o ośrodku dla ludzi cierpiących na zaburzenia psychiczne, zacumowanym na Sekwanie. Brzmi intrygująco, prawda? No więc zapnijcie pasy, bo zaczynamy kinową jazdę bez trzymanki!

Wprowadzenie – Adamant cały film

Zanim zaczniemy, musimy porozmawiać o miejscu, w którym to wszystko się dzieje. Adamant cały film rozgrywa się na Sekwanie, w samym centrum Paryża. To miejsce, które zwykle kojarzymy z romantyzmem, winem, bagietkami i luksusem, a nie z problemami psychicznymi. Philibert zdecydowanie wybrał ciekawe tło dla swojego filmu, co dodaje mu głębi i autentyczności. To jakby nagle zobaczyć film o życiu wewnętrznym krokodyli, ale zamiast w bagnach, akcja toczy się w luksusowym hotelu w Dubaju.

Adamant cały film

Co do zaburzeń psychicznych, to jest to temat często marginalizowany w społeczeństwie. Ale zostawmy to Francuzom, żeby zrobić coś wyjątkowego i postawić ośrodek dla osób z zaburzeniami psychicznymi w samym centrum swojej stolicy. To jak otwarcie kawiarni na szczycie Mont Blanc – tylko oni by na to wpadli! I to jest właśnie to, co sprawia, że cały film jest tak wyjątkowy. Nie tylko zmusza nas do zastanowienia się nad problemem, ale też robi to w sposób, który jest zarówno szokujący, jak i piękny.

Aspekty techniczne filmu Adamant online

Jeśli chodzi o techniczne aspekty filmu Adamant online, to jestem pod wrażeniem. Jakość obrazu i dźwięku w tym filmie jest na najwyższym poziomie. Philibert, będąc jednocześnie reżyserem, scenarzystą i aktorem, zdołał stworzyć dzieło, które jest technicznie nieskazitelne. To jakby Picasso narysował obraz, a potem zagrał na skrzypcach koncert, który idealnie do niego pasuje.

Adamant online

Muzyka i montaż są tak dobrze zgrane, że aż trudno uwierzyć, iż to wszystko dzieło jednej osoby. Nicolas, jeżeli czytasz to teraz, to kiedy znajdziesz czas na sen? Serio, jak on to robi? Czy on ma jakieś klony? Niezależnie od tego, jak mu się to udało, efekt jest oszałamiający. Każdy kadr, każda nuta i każdy cięciuch montażowy są tak precyzyjnie dopasowane, że aż trudno oderwać od tego wzrok.

Treść i Narracja Adamant cały film online

Jeśli myślicie, że Adamant cały film online to tylko piękne obrazy i dźwięki, to jesteście w błędzie. Film przedstawia swoich bohaterów w sposób niezwykle autentyczny. Każda osoba jest tu indywidualnością z własnymi problemami i marzeniami. Co ciekawe, cały film nie narzuca nam żadnej interpretacji. To nie jest taki film, który krzyczy na nas: „Hej, patrzcie, jakie to straszne!”

Adamant cały film online

Philibert daje nam przestrzeń, żebyśmy sami mogli zdecydować, co myślimy o przedstawionych sytuacjach. Główne wątki są tak zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od relacji międzyludzkich po walkę z własnymi demonami – wszystko jest tu na wyciągnięcie ręki. To jakby wejść do kinowego sklepu z cukierkami i zobaczyć, że są tu wszystkie twoje ulubione smaki.

Obsada aktorska

Nicolas Philibert zagrał tu prawie wszystkie role. I nie, to nie jest żart. Jego kreacja jest tak przekonująca, że aż trudno uwierzyć, iż to ta sama osoba stoi za kamerą. To jakby Robert De Niro, Al Pacino i Meryl Streep zdecydowali się na wspólny film, ale zamiast nich wszystkich, mamy tylko Nicolasa. Inne postacie również zrobiły na mnie wrażenie, ale trudno je wyróżnić, kiedy Nicolas zasłania cały ekran. Jeżeli kiedykolwiek zdecydują się zrobić jednoosobowy remake „Avengers”, to mój głos idzie na Nicolasa! Serio, ten człowiek mógłby zagrać zarówno Iron Mana, jak i Czarną Wdowę, i nikt by się nie zorientował.

Odbiór i Reakcje

Adamant cały film został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez krytyków, jak i widzów. Moje własne odczucia? Byłem pod wrażeniem. Nie spodziewałem się, że film o tak trudnym temacie może być tak wciągający i pouczający. Co więcej, zmienił on moje spojrzenie na zaburzenia psychiczne i na to, jak społeczeństwo je postrzega. To jakby nagle zobaczyć świat z zupełnie innej perspektywy. I nie mówię tu o tej typowej „o, teraz wszystko rozumiem” perspektywie. Mówię o głębokim, emocjonalnym zrozumieniu, które przychodzi tylko wtedy, gdy naprawdę się zastanowimy nad tym, co widzimy na ekranie.

Adam Kruk (filmweb.pl) w swojej recenzji napisał:

Film łapie takie momenty, rozluźniając podejście do formy, która nie jest tu dopięta na ostatni guzik. Widz może po nim nawigować po swojemu, wybierając ulubionych bohaterów, rezonujące z nim momenty. Te otwarte drzwi do Adamant mają przy tym solidną konstrukcję: wyznacza ją przede wszystkim muzyka, tworzona przez samych bohaterów. (źródło)

Jędrzej Sławnikowski (pelnasala.pl)

Obraz Philiberta jest triumfem nieortodoksyjnie potraktowanej metody obserwacyjnej, zbyt często pobłażliwie deprecjonowanej jako mało twórcza czy niedzisiejsza. U francuskiego reżysera to świadomy artystyczny wybór, dobrze dobrany do podjętego tematu (a może raczej to temat został właściwie wybrany przez tak pracującego filmowca). Poddanie się rytmowi portretowanej rzeczywistości może jednak działać jak miecz obosieczny, pozwalając możliwie najbardziej zbliżyć się do obserwowanego świata, lecz zarazem utrudniając ustrukturyzowanie materiału w sprawnie działającą całość. (źródło)

Zwiastun

Podsumowanie – gdzie obejrzeć cały film Adamant online?

Czy film spełnił moje oczekiwania? Zdecydowanie tak. Plusy? Autentyczność, głębia i znakomite aktorstwo. Minusy? Trudno tu coś wymyślić. Może jedynie to, że film się kiedyś kończy? Moja ostateczna ocena to solidne 8/10. Jeżeli jeszcze go nie widzieliście, to włączcie player już teraz! Serio, skończycie czytać ten artykuł, odpalcie player i cieszcie się seansem online!

Adamant lektor pl

Dodatki

Adamant cały film miał swoją premierę w Polsce i jest szeroko dostępny. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, polecam wywiady z reżyserem i zespołem. Co do nagród, to jestem pewien, że „Adamant” zgarnie co najmniej kilka statuetek. Może nawet Oscara za najlepszy film dokumentalny? Kto wie! Ale jedno jest pewne: ten film zasługuje na waszą uwagę.

Adamant
Tytuł oryginalny Sur l’Adamant
IMDb Rating 6.8 336 ocen
Ocena TMDb 6.1 11 ocen
Udostępniono0