Disco Boy (2023)
Obejrzyj Cały Film Online Już Teraz!

118 użytkowników online

Wyświetlenia: 5005

Twoje ocena: 0
8 1 ocena

Opis

Disco Boy cały film to film, który z pewnością zmusi was do przemyśleń i może nawet do ruszenia czterech liter z wygodnej kanapy. Chyba że jesteście jak ja, i z kanapy ruszacie się tylko po to, aby zanurzyć rękę w kolejnej paczce popcornu.

Ale zanim przejdziemy do rzeczy, mała anegdota: kiedy pierwszy raz usłyszałem tytuł „Disco Boy”, myślałem, że to jakaś nowa wersja „Gorączka sobotniej nocy”. Okazało się, że jest to coś zupełnie innego, ale równie fascynującego! Nie, nie ma tu Johna Travolty w obcisłych spodniach, ale za to jest coś, co z pewnością was zainteresuje. Więc zanim zaczniemy, zaparzcie sobie kawę, usiądźcie wygodnie i zapnijcie pasy, bo zaczynamy!

Pierwsze wrażenia – jaki jest Disco Boy cały film?

Nie oceniaj książki po okładce, ale film po tytule?

Zgadza się, tytuł Disco Boy cały film brzmi jak zapowiedź imprezy z lat 70., prawda? Ale nie dajcie się zwieść! Film jest dramatem, który zmusza do myślenia i analizy. Czy tytuł jest mylący? Może trochę, ale w dobry sposób. Zaskakuje i intryguje, a to już połowa sukcesu. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem plakat i tytuł, pomyślałem: „O rany, co to będzie?”. Ale po obejrzeniu filmu muszę przyznać, że tytuł jest jak najbardziej na miejscu. Nie, nie ma tu dyskotekowej kuli ani tanecznych popisów, ale jest rytm, jest muzyka i jest taniec, choć w zupełnie innym wymiarze. Taniec duszy, taniec emocji, taniec życia. Więc jeśli myślicie, że to kolejny film o disco, jesteście w błędzie, ale w błędzie, który warto popełnić.

Disco Boy cały film

Premiera w 2023 – czy warto było czekać?

Odpowiedź brzmi: TAK, TAK i jeszcze raz TAK! W dobie remaków, sequelów i prequeli, cały film Disco Boy to powiew świeżości na kinowym rynku. Film idealnie wpisuje się w kontekst kulturowy, poruszając tematy migracji, tożsamości i poszukiwania własnej drogi w życiu. W czasach, kiedy granice zacierają się, a świat staje się coraz bardziej globalny, historia Aleksieja, bohatera filmu, jest jak najbardziej na czasie. Nie jest to tylko opowieść o podróży z punktu A do punktu B, ale głęboka analiza tego, co to znaczy być człowiekiem w dzisiejszym świecie. Więc jeśli myślicie, że to kolejny film, który można przegapić, jesteście w dużym błędzie. To film, który trzeba zobaczyć, i to jak najszybciej!

O czym opowiada fabuła filmu Disco Boy online?

Scenariusz autorstwa Giacomo Abbruzzese to prawdziwa podróż — zarówno dosłowna, jak i metaforyczna. Aleksiej, nasz bohater, przemierza różne kraje, ale to wewnętrzna podróż jest tu najważniejsza. Nie jest to kolejna opowieść o „chłopaku, który chciał więcej”, to złożony dramat o poszukiwaniu siebie, o dylematach moralnych, o trudnych wyborach i jeszcze trudniejszych konsekwencjach.

Disco Boy online

Disco Boy online to film, który zmusza do myślenia, do refleksji, do zastanowienia się nad własnym życiem. Nie jest to łatwa podróż, ale jest to podróż, którą warto odbyć. Scenariusz zręcznie lawiruje między różnymi emocjami, między różnymi miejscami, między różnymi kulturami, tworząc wielowymiarowego bohatera, który nie jest ani jednoznacznie dobry, ani jednoznacznie zły. Jest po prostu człowiekiem, z wszystkimi jego wadami i zaletami.

Aktorstwo

Franz Rogowski i reszta – czyli kto tu naprawdę bryluje na parkiecie?

Franz Rogowski jako Aleksiej to strzał w dziesiątkę. Aktor z ogromnym zaangażowaniem oddaje emocje swojego bohatera. Nie jest to łatwa rola, wymaga od aktora wielu umiejętności, od tańca po dramat, ale Rogowski poradził sobie z nią znakomicie. Ale nie można zapomnieć o reszcie obsady.

Robert Więckiewicz, który gra jedną z kluczowych ról, również robi niesamowite wrażenie. Jego postać jest skomplikowana, wielowymiarowa, pełna sprzeczności, ale dzięki talentowi aktora, staje się ona prawdziwa, autentyczna, żywa.

Laëtitia Ky, która gra jedną z głównych ról kobiecych, również zasługuje na pochwałę. Jej postać jest silna, niezależna, ale też pełna wątpliwości i pytań, co dodaje jej głębi i autentyczności.

Chemia na ekranie – czy zespół aktorski dobrze się ze sobą komponuje?

Chemia między aktorami jest na tyle dobra, że zapomina się, iż to tylko film. Każda interakcja, każde spojrzenie ma swoje znaczenie i dodaje głębi opowieści. To nie jest łatwe do osiągnięcia, zwłaszcza w filmie, który porusza tak wiele trudnych tematów, ale tutaj się to udało.

Aktorzy nie tylko dobrze się ze sobą komponują, ale też doskonale rozumieją swoje role, co sprawia, że film staje się jeszcze bardziej przekonujący. Nie ma tu fałszywych nut, nie ma tu przesadzonego aktorstwa, jest tylko prawda, autentyczność i głębia.

Reżyseria i produkcja całego filmu Disco Boy online

Giacomo Abbruzzese – czy reżyserowi udało się zatańczyć na cienkiej linie?

Giacomo Abbruzzese zdecydowanie zatańczył, i to jak! Reżyseria jest spójna, przemyślana, pełna głębi i emocji. Abbruzzese doskonale rozumie swoje postacie, doskonale rozumie swoją historię, co sprawia, że Disco Boy cały film online staje się jeszcze bardziej przekonujący. Nie jest to łatwe do osiągnięcia, zwłaszcza w filmie, który porusza tak wiele trudnych tematów, ale tutaj się to udało. Różnorodność krajów produkcji (Francja, Polska, Włochy, Belgia) dodaje filmowi unikatowego charakteru i sprawia, że staje się on jeszcze bardziej międzynarodowy. To międzynarodowy projekt, który jednak nie traci swojej autentyczności, co jest dużą zaletą.

Disco Boy cały film online

Muzyka, kostiumy, scenografia – czyli wszystko, co tworzy DISCO!

Nie można nie wspomnieć o muzyce i kostiumach. Są one jak wisienka na torcie, dodająca smaku całej produkcji. Muzyka jest doskonale dobrana do klimatu całego filmu, od dramatycznych nut po lżejsze, bardziej rytmiczne momenty. Kostiumy również są na najwyższym poziomie, odzwierciedlają charaktery postaci i dodają im głębi. Scenografia również nie pozostaje w tyle, tworząc realistyczne tło dla dramatu Aleksieja. Każdy element produkcji jest przemyślany, każdy element ma swoje miejsce i znaczenie, co sprawia, że film staje się spójną, przekonującą całością.

Podsumowanie i ocena

Czy „Disco Boy” to hit, czy może jednak kit?

„Disco Boy” to zdecydowanie hit. Film, który zmusza do myślenia, ale też oferuje estetyczne doznania. To kino, które zostaje w pamięci, które zmusza do refleksji, do zastanowienia się nad własnym życiem. Nie jest to łatwa podróż, ale jest to podróż, którą warto odbyć. Więc jeśli myślicie, że to kolejny film, który można przegapić, jesteście w dużym błędzie. To film, który trzeba zobaczyć, i to jak najszybciej!

Rekomendacje: dla kogo jest ten film?

Jeżeli jesteś fanem dramatów z głębokim przekazem i nie boisz się zadać sobie kilku trudnych pytań, ten film jest dla ciebie. Nie jest to kino łatwe, nie jest to kino dla każdego, ale jest to kino, które warto zobaczyć. Więc jeśli szukacie filmu, który was zaskoczy, który was zmusi do myślenia, który was poruszy, „Disco Boy” jest dla was.

Co o filmie Disco Boy mówią inni recenzenci?

Marcin Prymas na portalu mediakrytyk.pl napisał:

Mimo wszystko seans Disco Boya berlińska publika zalicza raczej do udanych, a to za sprawą stylowych zdjęć czołowej współczesnej operatorki Hélène Louvart oraz świetnej elektronicznej muzyki Vitalika. Pozwalają one chwilowo zapomnieć o miałkości produkcji i odnaleźć jakiś motywator do dalszego przebywania na sali kinowej. (źródło)

Marta Ossowska na portalu film.wp.pl podsumowała film:

„Disco Boy” to przede wszystkim szalone wyczyny operatorki Hélène Louvart oraz kompozytora muzyki elektronicznej Vitalica. To też głównie one man show w postaci kreacji Franza Rogowkiego, którego hipnotyzująca uroda doskonale zgrywa się z fabularną nieoczywistością filmu. Mimo to koncept włoskiego reżysera nie wydaje się być świeży i artystycznie dojrzały. Zabawa formą przejęła stery nad spójnością. (źródło)

Jakub Balcerzak (kalejdoskop.wroclaw.pl)

Podczas konferencji prasowej w Berlinie Giacommo powiedział, że zależało mu na zrobieniu niezwykłego filmu wojennego, w którym ujęte zostałyby obie strony konfliktu bez jakiejkolwiek oceny tego, co widzimy. Co ciekawe za inspirację posłużyła mu rozmowa, jaką odbył w klubie z jednym z tancerzy. Stanowiła ona później punkt wyjścia dla historii Aleksieja. Wywodząc się z kina dokumentalnego, reżyser zaznaczył, że nim rozpoczął pracę nad filmem, prowadził głęboki research, co pozwoliło mu w nabraniu dystansu. (źródło)

Zakończenie

Jeżeli jeszcze się zastanawiasz, to przestań. Disco Boy cały film online to film, który zmusza do myślenia, do refleksji, do zastanowienia się nad własnym życiem. Nie jest to łatwa podróż, ale jest to podróż, którą warto odbyć. Więc jeśli myślicie, że to kolejny film, który można przegapić, jesteście w dużym błędzie. To film, który trzeba zobaczyć, i to jak najszybciej! I pamiętajcie, jeżeli macie swoje przemyślenia na ten temat, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach. Bo kino to nie tylko obrazy na ekranie, to też dialog, to też wymiana myśli i emocji. Więc nie bójcie się mówić, co myślicie, i nie bójcie się słuchać, co myślą inni.

I to by było na tyle, kochani! Mam nadzieję, że moja recenzja pomogła wam zdecydować, czy warto zobaczyć cały film Disco Boy. Do zobaczenia na kolejnej recenzji i pamiętajcie, kino to magia, która zasługuje na to, aby być doświadczoną w pełni! 🕺💃

Disco Boy
Tytuł oryginalny Disco Boy
IMDb Rating 6.5 946 ocen
Ocena TMDb 6.919 43 ocen
Udostępniono0