Emigranci (2021)
Obejrzyj Cały Film Online Już Teraz!

94 użytkowników online

Wyświetlenia: 3108

Twoje ocena: 0
6 1 ocena

Opis

Sprawdź cały film Emigranci online – wiemy, gdzie go obejrzeć!

Ponad połowa użytkowników serwisu powraca na stronę za każdym razem, kiedy ma ochotę na domowy seans. Jak będzie z tobą? Użyj strony i oglądaj, co zechcesz! Film Emigranci (w oryginale The Emigrants), to opowieść, którą powinien zobaczyć każdy z nas. Co musisz wiedzieć o tym obrazie, zanim zdecydujesz się na oglądanie?

Szwecja / Dania / Nowa Zelandia / Norwegia robią różne filmy każdego roku, ale Emigranci z 2022 roku jest czymś niezwykłym, co po prostu zasługuje na twoją uwagę. 6,6/10 (1490 ocen) to opinia widzów i krytyków, którzy postanowili wyrazić swoje zdanie w serwisie IMDb o 148 minutach filmu.

Zaledwie kilka minut dzieli cię od tego, byś mógł obejrzeć cały film Emigranci. Możesz wyszukać i włączyć go w bardzo prosty sposób. Kliknij i po prostu się przekonaj. Żadna strona tego typu nie jest tak prosta w użyciu jak ten serwis. Kilka kliknięć, dosłownie 2 minuty – a mogą otworzyć się przed tobą wrota do najlepszych tytułów i wielkich kinowych hitów.

Fabuła

„Emigranci” nie są filmem, który pokazywano nam w podstawówce, filmem o zmęczonych i rozhukanych masach, Samuelu Gompersie i tyglach. Nie, opowiada on prostą historię (i prawdopodobnie bliższą prawdy) o europejskich chłopach, którzy znaleźli się w sytuacji bez wyjścia. Ich ziemia jest uboga, a plony skąpe, ich największe wysiłki tylko pogrążają ich w długach, a system społeczny nie pozwala im się poprawić. W końcu dochodzą do rozsądnego sposobu działania: Pojadą do Ameryki i zobaczą, czy tam nie jest lepiej. Ich marzenie jest naiwne, desperackie i odważne – wszystko w tym samym czasie. Nikt im nie powiedział, że ulice są wybrukowane złotem (a oni są zbyt przepełnieni szwedzkim zdrowym rozsądkiem, żeby w to uwierzyć), ale słyszeli opowieści o dobrobycie, jaki można znaleźć w Ameryce, i wydaje się, że każda matka ma w Minnesocie syna, który posiada 100 akrów ziemi. To musiało brzmieć imponująco dla każdego, kto nie widział Minnesoty sprzed 150 lat.

Dwóch chłopców, związanych na rok kontraktem z surowym i sadystycznym farmerem, czytało broszurę o Ziemi Obiecanej: „Nawet niewolnicy mają wyższy standard życia niż większość europejskich chłopów. Wolno im posiadać własne kurczaki i samodzielnie sprzedawać produkty”. „Zamierzam zapisać się jako niewolnik” – wykrzyknął jeden z młodych chłopców, jego oczy zapłonęły z zachwytu nad swoją szansą.

Rozumowanie wydaje się zdrowe jak słońce, a filmowe arcydzieło Jana Troella składa się z dziesiątków takich momentów, momentów, w których nadzieja zderza się z rzeczywistością, a nowi Amerykanie biorą miarę z rzeczywistej sytuacji, w której się znaleźli. Nie ma wśród nas nikogo – nawet Indian, którzy przybyli pierwsi – kto nie przybyłby na ten kontynent z innego miejsca, a jednak tak łatwo zapominamy o tym najbardziej historycznym ze wszystkich ruchów ludności. Wydaje nam się, że byliśmy tu od zawsze.

Oprawa graficzna

Epicki film Troella, trwający ponad 2 i pół godziny, nieskończenie wciągający i poruszający, oparty jest na „Na dobrej ziemi”, bestsellerowej serii szwedzkich powieści Vilhelma Moberga. Kosztujący prawie 2 miliony dolarów film jest najdroższym i najambitniejszym szwedzkim filmem, jaki kiedykolwiek powstał, a także jednym z niewielu zagranicznych filmów, które zostały nakręcone częściowo w Ameryce. (Troell wykorzystał Wielkie Jeziora, Minnesotę, północne Wisconsin – i Galenę).

Opowiada historię szwedzkich imigrantów, ale równie dobrze mógłby dotyczyć każdej grupy ludzi. Podróż byłaby tak samo długa, choroby i śmierć tak samo łamiące serce, duch tak samo niepokorny. Troell jest uważany za najlepszego szwedzkiego filmowca pokolenia po Bergmanie; podobnie jak jego współczesny Bo Widerberg („Elvira Madigan”, „Adalen 31”) ma wyczucie historycznej przeszłości oraz znaczenia i piękna zwykłego życia. Pierwszy film Troella, „Oto twoje życie”, wygrał Festiwal Filmowy w Chicago w 1967 roku, a jego „Ole Dole Duff” wygrał ponownie w 1969 roku (dzieli z peruwiańskim Armando Robles Godoyem zaszczyt dwukrotnego zwycięstwa).

Oba filmy dotyczyły życia codziennego w Szwecji, a „Oto twoje życie” było niezwykle piękną opowieścią o dojrzewaniu młodego człowieka w latach poprzedzających I wojnę światową. Mówi się, że Moberg, który odmawiał sfilmowania swoich powieści, zobaczył dzieło Troella i uznał, że znalazł wreszcie właściwego reżysera. Troell z kolei znalazł idealną obsadę dla swojej emigracyjnej pary w postaci dwóch wspaniałych szwedzkich aktorów, Maxa von Sydowa i Liv Ullmann. Wraz z resztą znakomitej obsady wnoszą oni do swoich ról czystość, zadziorność i głębię celu, jaką – mamy wrażenie – musieli mieć pierwotni osadnicy.

Emigranci cały film to film szczególny, bo szwedzki, a jednocześnie w jakiś sposób amerykański – w tym sensie, że opowiada o tym, co Ameryka znaczyła dla tak wielu milionów. Gdy film się skończył, publiczność biła brawo; to rzadka rzecz dla publiczności w Chicago, ale „Emigranci” to bardzo rzadki film.

Emigranci
Emigranci
Emigranci
Emigranci
Emigranci
Emigranci
Tytuł oryginalny Utvandrarna
IMDb Rating 6.6 1,491 ocen
Ocena TMDb 5.889 9 ocen
Udostępniono0