Green Book (2018) - oglądaj cały film online

Aktualnie ogląda: 92 osób

Wyświetlenia: 7733

Twoje ocena: 0
6 1 ocena

Reżyser

Obsada

Mahershala Ali isDr. Don Shirley
Dr. Don Shirley
P. J. Byrne isRecord Exec
Record Exec
Joe Cortese isGio Loscudo
Gio Loscudo
Maggie Nixon isCopa Coat Check Girl
Copa Coat Check Girl
Von Lewis isBobby Rydell
Bobby Rydell

Opis

O czym jest Green Book i gdzie obejrzeć ten film?

Green book online

Możesz obejrzeć Green Book za darmo w wygodnej wersji online. Jak to zrobić? Dowiedz się więcej o samym filmie, a następnie po prostu sprawdź, jak i gdzie obejrzeć Green Book. Czy zatem Oscarowy hit 2019 roku jest wart twojego czasu?

Czym jest tytułowa zielona książeczka? Green Book to broszura, którą musiał mieć w swoim posiadaniu każdy Afroamerykanin planujący w latach 60. XX wieku podróże po USA. Czasy były inne, Stany były inne, a i nie każdy czarnoskóry mógł pozwolić sobie na przemieszczanie się po kraju. Green Book zawierał między innymi informacje, którędy najbezpieczniej się przemieszczać oraz gdzie znaleźć hotele czy lokale obsługujące Afroamerykanów. Choć teraz praktyka ta może oburzać, 60 lat temu broszura niejednokrotnie ratowała życie i zdrowie ludzi. Takie jednak było USA lat sześćdziesiątych, a pewna prawdziwa historia stała się podstawą do zrobienia przez reżysera Petera Ferrelly’ego lekkiego kina drogi z łagodnie podanym moralizatorskim przesłaniem.

Prawie cały film Green Book jest po prostu podróżą

Green book cały film

Green Book opowiada opartą na faktach historię pianisty, Dona Shirleya oraz jego kierowcy i ochroniarza – Tony’ego Vallelongi. Oscary 2019 rozpoczął z 5 nominacjami, zgarniając ostatecznie 3 statuetki – dla najlepszego filmu, za scenariusz oryginalny i dla najlepszego aktora drugoplanowego za rok 2018.

Obraz powstał przy współpracy scenarzystów oraz syna Tony’ego – Nicka Vallelongi – na podstawie wywiadów udzielanych przez jego ojca i Dona Shirleya oraz listów pisanych przez Tony’ego do żony.

Poznaj fabułę Green Book, zanim zobaczysz cały film

Green book napisy pl

Tony Vallelonga szuka nowej pracy w związku z remontem klubu nocnego, gdzie pracował wcześniej jako ochroniarz. Zostaje zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Czarnoskóry pianista Don Shirley potrzebuje bowiem kierowcy, który pojedzie z nim w kilkutygodniową trasę koncertową przez Środkowy Zachód i Głębokie Południe Stanów Zjednoczonych. Mężczyźni wyruszają w podróż, wyposażeni w egzemplarz The Negro Motorist Green Book, będącego spisem miejsc przyjaznych Afroamerykanom.

Początki późniejszej przyjaźni nie należą do łatwych. Tony drażni Dona swoim zachowaniem, a jednak czuje się urażony, że muzyk śmie zwracać mu uwagę. Jednak podczas wielu spędzonych razem godzin zaczyna nawiązywać się między nimi nić porozumienia, która zaczyna przeradzać się w mocniejszą więź. Jak się bowiem okazuje, mężczyźni mają sobie do zaoferowania nie tylko towarzystwo, ale także pomoc, której im obu czasem brakuje.

Jakie tajemnice skrywa muzyk? Czy Tony będzie musiał bronić go przed napaściami przez całą ich wspólną trasę? Green Book opowiada prawdziwą historię, a wszystko, co widać na ekranie, mówi też bardzo dużo o USA tamtych czasów.

Czy warto obejrzeć Green Book online?

Łączący kino drogi z historią męskiej przyjaźni i dużą dozą humoru obraz Green Book ma zadatki na to, by stać się klasykiem w niejednym domu. I nie chodzi tylko o to, że zgarnął statuetkę za najlepszy film 2018 roku.

Green Book gdzie obejrzeć

Green Book lektor online to opcja, która powinna cię zainteresować, ponieważ reżyser prezentuje całą historię z olbrzymim wyczuciem. Fabuła nigdzie się nie spieszy, a film płynie sobie swoim tempem, wprowadzając oglądającego coraz głębiej w fabułę (podobnie jak w filmie John Wick 3). Dzięki temu każdy dostaje szansę i czas na poznanie bohaterów i ich relacji. Co ciekawe, w przypadku tych dwóch facetów to nie różnice rasowe są największym zarzewiem ich scysji i konfliktów. Lody całego społeczeństwa nie topnieją jednak tak szybko, jak opory Tony’ego przed zrozumieniem, że czarnoskóry też może być naprawdę równym gościem.

Włączając opcję Green Book film online musisz mieć świadomość, że konwencja obrazu jest raczej komediowa, mimo powagi problemów w nim poruszanych. Dzięki temu jednak ekranowe napięcie jest regularnie rozładowywane, a widz nie czuje się przytłoczony problemami, które ogląda na ekranie, bo cały film emanuje pewną ciepłą energią, która cudownie rozgrzewa serce. Green Book cały film to jednak nie tylko dobra fabuła, lecz także duet Mortensen-Ali. Obaj aktorzy robią bowiem wszystko, by ich po prostu pokochać (i to także dzięki temu, że nie są idealni, lecz mają też swoje wady).

Green Book w przystępny sposób odpowiada na trudne pytania, dlatego to tytuł, który każdy powinien go znać

Są takie filmy, które zmieniają percepcję. Green Book jest jednym z nich. Porównywany do Filadelfii, odpowiada w prosty sposób na trudne pytania, czyniąc pewne sprawy bardziej zrozumiałymi dla każdego.

Jesteśmy ludźmi, a pewne problemy są dla nas cały czas aktualne. Co ważne, oglądając je przez pryzmat historii sześćdziesięciu lat, pewnie niektórym będzie łatwiej na nie spojrzeć. Jak to wyglądało wtedy? Jak wygląda teraz? Dlaczego pewne sprawy wciąż się nie zmieniły?

Green book – gdzie obejrzeć cały film online?

Green Book online vod

Opcja Green Book online pl jest dostępna dla każdego, kto ma ochotę obejrzeć ten film. Czy warto to zrobić? Najlepszą recenzją dla Green Book niech będą brawa, jakie rozlegały się po światowych premierach tego obrazu.

Green Book bowiem, jak na prawdziwe kino drogi przystało, zabiera nas w podróż, która ma symboliczne znaczenie. Daje postaciom okazję, by przewartościować dotychczasowe życie, zrewidować poglądy, nawiązać wartościowe relacje, bo przecież każdy z nas może stać się bardziej wartościowym człowiekiem.

Możesz włączyć opcję Green Book lektor pl, kiedy tylko zechcesz. To przewaga wersji online, która teraz może być dostępna dla każdego, kto ma dostęp do internetu. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie obejrzeć ten film, jesteś we właściwym miejscu! Green Book cały film może być przez ciebie włączony nawet teraz – rozsiądź się więc wygodnie i rozpocznij seans!

Green Book
Green Book
Green Book
Green Book
Green Book
Green Book
Green Book
Green Book
Green Book
Green Book
Tytuł oryginalny Green Book
IMDb Rating 8.2 416,353 ocen
Ocena TMDb 8.3 8,119 ocen
Komentarze (36)

Zaloguj się, aby dodać komentarz!

Załaduj więcej komentarzy... (26)
Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Joker
Greenland
Pętla
Był sobie pies
Proceder
Rodzinka rządzi
Pewnego razu… w Hollywood
Sala samobójców. Hejter
Sekretne życie zwierzaków domowych 2
After 3. Ocal mnie
Toy Story 4
Cruella