Królowa wojownik (2022)
Obejrzyj Cały Film Online Już Teraz!

114 użytkowników online

Wyświetlenia: 19980

Twoje ocena: 0
8 1 ocena

Opis

Jeśli nie wiesz, gdzie obejrzeć Królowa wojownik

Interesuje cię Królowa wojownik, wyprodukowany przez TriStar Pictures, wyreżyserowany przez Gina Prince-Bythewood? Co, jeśli będziesz mógł przestać szukać, gdzie obejrzeć Królowa wojownik? Teraz masz opcję na seans, który nic nie kosztuje i który możesz zacząć z domu. Kliknij więc i obejrzyj online Królowa wojownik!

Od momentu, gdy Gina Prince-Bythewood została reżyserem, jej siła zawsze tkwiła w zaangażowaniu w historie miłosne. W jej filmach pełne przepychu, zmierzchowe namiętności rozgrywają się na boisku do koszykówki, między pokoleniami, na szczeblach show-biznesu i między nieśmiertelnymi. Główne rolę grają czarne kobiety noszące w sobie moc i wewnętrzność, a jednocześnie odnajdujące siłę w sobie i często w innych czarnych kobietach. W wyprodukowanym przez Netflix filmie „The Old Guard” kontynuuje te wątki na większą skalę. Jednak nic w jej filmografii nie jest w stanie w pełni przygotować was na bogactwo jej najnowszego dzieła.

Rozpoczynając seans widzimy pełen rozmachu film akcji, którego głównym wyzwaniem jest bycie szczerym i historycznym, a jednocześnie spełnienie wymogów blockbustera, można czuć pewne wahanie. Zwłaszcza w kinie, które przedkłada szerokie wypowiedzi na temat rasy nad solidne opowiadanie historii. Można się zastanawiać, jak Prince-Bythewood może stworzyć opowieść o wojowniczkach Agojie – całkowicie kobiecej grupie żołnierzy zaprzysiężonych na honor i siostrzeństwo – pochodzących z zachodnioafrykańskiego królestwa Dahomey, jeśli weźmiemy pod uwagę ich udział w utrwalaniu transatlantyckiego handlu niewolnikami. Prince-Bythewood i scenarzystka Dana Stevens podeszli do tego zadania z delikatną wrażliwością i gorącym pragnieniem pokazania Czarnych kobiet jako twórców ich własnego przeznaczenia.

Odwiedzając tę stronę, jesteś w miejscu, które może zmienić twój stosunek do filmów. Nie tylko ze względu na łatwość obsługi. Mając dostęp do filmów online, wielu użytkowników rezygnuje z denerwujących wizyt w kinie. Ile razy ktoś chrupał przed tobą popcorn? Dlaczego kina nie oferują dubbingu, tylko musisz czytać napisy? Już teraz możesz wyeliminować wszystkie najgorsze elementy oglądania poza domem!

Dla kogo stworzono opcję Królowa wojownik online?

Czy opcja online to gwarancja dobrego kina? Najlepiej przekonać się o tym podczas seansu, a ten jest teraz o wiele wygodniejszy z opcją online pl. Co ją charakteryzuje? Królowa wojownik cały film online to nowatorskie VOD, do którego obsługi potrzebujesz jedynie internetu – abonament czy łączenie się z dostawcą na dłuższy czas nie jest wymagane!

Co musisz wiedzieć o tym filmie? Wyprodukowany w 2022 roku, Królowa wojownik opowiada o Afryce i jednym z najważniejszych państw na tym kontynencie w XVIII i XIX wieku – Królestwie Dahomej. Czy to klasyczny dramat historyczny? I tak, i nie, bowiem obraz zawiera elementy z kilku gatunków filmowych. Czy to przełożyło się na ocenę 6,7/10 w serwisie IMDb? Na ogólny wynik miały wpływ na pewno różne rzeczy, także jego długość (135 minut), plenery i produkcja (USA i Kanada) oraz takie nazwiska jak Viola Davis, John Boyega, Thuso Mbedu.

Film rozpoczyna się z rozmachem: Grupa mężczyzn wyleguje się na środku pola przy ognisku. Słyszą szelest w trawie; widzą stado ptaków odlatujące na wietrze. Nagle z trawy wyłania się groźna Viola Davis grająca Naniscę, znużoną światem generał Agojie, uzbrojoną w maczetę. Za nią pojawia się cały pluton. Nasączona delirycznym gore rzeź mężczyzn (kobiety w wiosce pozostają bez szwanku) jest częścią misji wojowników, którzy chcą uwolnić swoich uwięzionych krewnych. Nanisca traci jednak w tym procesie tak wielu towarzyszy, że postanawia wyszkolić nową partię rekrutów.

Czy dla każdego wyszukiwarka VOD działa tak samo?

Po emocjonującej scenie walki otwierającej film, fabuła Królowa wojownik może wydawać się zagmatwana. Jednak jej nadmiar służy realizacji celów filmu. Wyzywająca nastolatka Nawi (Thuso Mbedu) zostaje ofiarowana jako prezent młodemu królowi Ghezo (John Boyega) przez jej dominującego ojca, który jest sfrustrowany tym, że jego uparta córka nie chce wyjść za mąż za swoich licznych zalotników. Nawi jednak nigdy nie trafia do króla, gdyż nieugięta, acz zabawna wojowniczka Izogie (fenomenalna Lashana Lynch), widzi w oporze Nawi siłę i zaciąga ją na szkolenie Nanisca. Bycie częścią Agojie obiecuje wolność wszystkim zaangażowanym, ale nie tym, których podbijają.

Pokonani są oferowane jako hołd do drakońskiego Imperium Oyo, który następnie sprzedaje swoich kolegów Afrykanów jako niewolników do Europejczyków w zamian za broń. To krąg ucisku, który pogrążony w poczuciu winy Nanisca pragnie przerwać, by król go przerwał. W międzyczasie sen nawiedza Naniscę i nieposłusznego Nawa, który zmaga się z przestrzeganiem niektórych surowych wymagań klanu Agojie, zwłaszcza części „No Men”. To może być klucz do tego, co jej dolega.

Pomimo tych niezgrabnych schematów narracyjnych – w połowie filmu jest pewien zwrot akcji, który niemal powoduje, że historia się rozpada – przyjemność z oglądania Królowa wojownik polega na więzi łączącej te czarne kobiety. Są one miłosną historią filmu, ponieważ poświęcają się sobie nawzajem tak samo, jak swoim wyczerpującym treningom. W całym filmie mnożą się kompozycje czarnych kobiet dbających i pielęgnujących siebie nawzajem, a rytuały i piosenki, którymi się dzielą, dodają kolejnych warstw do ich głębokiego oddania.

Naprawdę warto sprawdzić, jak działa Królowa wojownik online w praktyce. Tylko minuta dzieli cię od seansu. A jeśli pokochasz ten dostęp, jest jeszcze wiele innych tytułów, które możesz zobaczyć online!

Jak działa opcja Królowa wojownik cały film?

Możesz stać się jednym z wielu użytkowników opcji Królowa wojownik cały film po polsku i to przy użyciu jednego palca! Co charakteryzuje ten dostęp? Dlaczego jest lepszy niż wizyta w kinie bądź szukanie tego filmu w serwisach streamingowych?

Prince-Bythewood nie boi się postawić na emocjonalny ciężar w filmie akcji. Każdy aktor w tym głębokim zespole ma swoją własną przestrzeń; są organicznie wyzywani, ale nigdy nie są sztucznie wykorzystywani jako narzędzie dydaktyczne dla białych widzów. Sheila Atim, która wraz z Mbedu zagrała rewelacyjnie w „Kolei podziemnej” Barry’ego Jenkinsa, jest wyważona, świadoma i oddana jako zaufana zastępczyni Nanisca, Amenza. Boyega jest dowodzący, a zarazem urzekający jako król projektujący pewność siebie, a jednocześnie uczący się, co to znaczy przewodzić (wiele z jego linijek można natychmiast zacytować).

Królowa wojownik jest jednak dość niechlujny. Nadużywanie VFX do krajobrazów, fałszywych statystów i ognia często spłaszcza kompozycje autorki zdjęć Polly Morgan, która znajduje więcej swobody w uchwyceniu siniaków, ale precyzyjnej choreografii walk. A słabo rozwijający się romans, który powstaje między Nawą a Malikiem, zgranym portugalsko-dahomańskim fantastą (Jordan Bolger) powracającym, by odkryć swoje korzenie, choć jasny w swojej intencji sprawdzenia oddania Nawy siostrom, jest niezamierzenie komiczny w swojej niezręczności. Scenariusz zdecydowanie zbyt często próbuje też zgrabnie powiązać te postaci, zwłaszcza Nawi i Nanisca.

Przekonaj się, co znaczy wariant Królowa wojownik cały film pl – dostęp to kilka kliknięć, a jakość może zawstydzić nawet wielkie strony streamingowe. To naprawdę łatwe, by zacząć oglądać – a jeszcze prostsze, by zakochać się w tym playerze i zostać z nim na dłużej!

Nie lubisz czytać – wybierz polskiego lektora

Chcesz dowiedzieć się nieco więcej o opcji Królowa wojownik lektor pl? Przede wszystkim, tutaj nie jest to opcja, tylko standard. Ile razy musiałeś czytać, coś co powinno mieć lektora? Dlaczego serwisy płacą za tłumaczenie, a potem nie używają go dla wygody oglądających? Tutaj nie masz tego problemu, po prostu włączasz polskiego lektora i już!

Ale kiedy film dobrze działa, jest majestatyczny. Dotykowe kostiumy autorstwa Gershy Phillips („Star Trek Discovery”) i szczegółowa scenografia Akina McKenzie („Dzikie życie” i „Kiedy nas zobaczą”) sprawiają wrażenie żywych i tętniących życiem, zwłaszcza w żywotnym oddaniu Królestwa Dahomeju, które tętni scenami kolorów i społeczności. Zgrabny, inteligentny montaż Terilyn A. Shropshire pozwala tej wielkiej epopei oddychać. A sugestywna partytura Terence’a Blancharda i Lebo M. daje głos duchowi walki Agojie.

Choć Davis jest oczywistą gwiazdą filmu, dając bolesną i wymagającą psychicznie kreację, która dorównuje jej wnętrzu, Mbedu potwierdza, że również jest gwiazdą. Oddaje się opowieści o kobiecie, która tak bardzo pragnie być wysłuchana, że nigdy nie wycofuje się przed nikim. W każdej przeczytanej linijce za Mbedu podąża blask, a za zniszczeniem – mrok. Jest jedna scena, w której płacze nad ciałem poległego wojownika i wydaje z siebie zawodzenie, którego siła oddziaływania sięga od palców u stóp do śledziony.

Jak zatem obsługiwać opcję Królowa wojownik lektor online? Całość jest bardzo prosta i każdy poradzi sobie z włączeniem filmu – polski lektor to tylko kilka kliknięć, a potem pozostaje już tylko czysta rozrywka! Nie wierzysz? Uzyskaj dostęp i przekonaj się o tym!

Każdy może oglądać filmy za darmo

Jakie są warunki idealnego seansu w opcji Królowa wojownik za darmo po polsku? Mając ekran i sieć, nie potrzebujesz już niczego więcej – zawsze także dostaniesz sto procent możliwości strony, której moc bazuje na wielu rozsianych po internecie serwerach.

Subploty w całym filmie Królowa wojownik mogą niektórym przeszkadzać. Ale wielkość i respekt, jakie ten film wywołuje, są tym, czym epopeje takie jak „Gladiator” czy „Braveheart”. Są one stworzone po to, by serce wzięło górę nad mózgiem, by pociągnąć nas w stronę porywającego splendoru, by poderwać nas do gardła. Pomiędzy wielkimi, rozległymi bitwami, pomiędzy pragnieniem nie poddania się białym siłom zewnętrznym a chęcią obalenia opresyjnych i rasistowskich systemów, przewodnikiem jest siostrzana miłość, czarna miłość. Porywający i zachwycający, emocjonalnie piękny i duchowo krzepiący, ten film to nie tylko podnoszący na duchu okrzyk bojowy. To film, do którego Prince-Bythewood dążyła przez całą swoją karierę. I nie chybia.

Przygotuj się na najlepszy seans w swoim życiu! Dostęp Królowa wojownik cały film za darmo działa bowiem bez ograniczeń, dzięki czemu możesz obejrzeć ten film o dowolnej porze! Jak już jednak chyba zauważyłeś, to nie jedyny plus tej opcji! Dostępność występuje tu bowiem w parze wraz z jakością. Pomijając już to, że możesz zobaczyć obraz w całości za darmo, a także w polskiej wersji językowej. Nigdzie nie znajdziesz lepszego playera!

Królowa wojownik
Królowa wojownik
Królowa wojownik
Królowa wojownik
Królowa wojownik
Królowa wojownik
Królowa wojownik
Tytuł oryginalny The Woman King
IMDb Rating 6.7 20,135 ocen
Ocena TMDb 7.3 136 ocen
Udostępniono0