Miało Cię nie być (2023)
Obejrzyj Cały Film Online Już Teraz!

111 użytkowników online

Wyświetlenia: 1080

Twoje ocena: 0
5.5 2 ocen

Opis

Czy zastanawialiście się kiedyś, co by się stało, gdybyście spotkali swojego ojca po latach nieobecności? Czy byłby to moment wzruszenia i radości, czy raczej konfliktu i rozczarowania? A co by się stało, gdybyście dowiedzieli się, że wasz ojciec jest sławnym komikiem, który rozbawia tłumy swoimi żartami? Czy byłby to powód do dumy, czy do wstydu?

Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć cały film Miało cię nie być online, który jest najnowszym dziełem reżysera Jakuba Michalczuka i scenarzystki Katarzyny Sarnowskiej. W rolach głównych występują Sonia Szyc i Borys Szyc, którzy grają córkę i ojca, którzy po latach milczenia próbują nawiązać kontakt i zrozumieć się nawzajem. Czy film spełnia oczekiwania widzów i krytyków? Czy jest to dramat godny uwagi, czy tylko kolejna polska komedia pełna banałów i kiczu? Zapraszam do lektury!

Miało Cię nie być cały film to polska produkcja. Zacznijmy od scenariusza.

Scenariusz całego filmu Miało Cię nie być jest niewątpliwie jego największą zaletą. Katarzyna Sarnowska stworzyła historię, która porusza ważny i trudny temat relacji rodzinnych, zwłaszcza tych zerwanych lub niespełnionych. Film opowiada o 17-letniej dziewczynie, która dowiaduje się, że jest w ciąży. Nie chcąc obciążać swoją matką, która sama wychowuje ją i jej młodszego brata, postanawia skontaktować się z ojcem, którego nie widziała od dzieciństwa.

Okazuje się, że jej ojciec jest znanym komikiem, który występuje w telewizji i na scenach kabaretowych. Dziewczyna postanawia odwiedzić go w Warszawie i poprosić go o pomoc. Jednak spotkanie nie przebiega tak, jak sobie wyobrażała. Ojciec okazuje się być egocentrycznym i infantylnym człowiekiem, który nie potrafi nawiązać prawdziwego kontaktu z córką. Zamiast tego próbuje ją zaimponować swoim poczuciem humoru i stylem życia. Dziewczyna początkowo jest zaskoczona i rozczarowana postawą ojca, ale stopniowo zaczyna go lepiej poznawać i rozumieć. W międzyczasie musi podjąć decyzję co do swojej ciąży i przyszłości.

Miało Cię nie być cały film

Scenariusz jest napisany w sposób wiarygodny i spójny. Dialogi są naturalne i pełne emocji. Sceny są zróżnicowane i zaskakujące. Nie brakuje w nich humoru, ale też dramatyzmu i refleksji. Film nie unika trudnych tematów, takich jak aborcja, samotne macierzyństwo, alkoholizm czy depresja. Jednocześnie nie jest to film moralizatorski ani sentymentalny. Scenarzystka pokazuje różne punkty widzenia na te kwestie i nie narzuca widzom swojej oceny. Film zachęca do myślenia i dyskusji.

Film można porównać z innymi polskimi dramatami o podobnej tematyce, takimi jak “Tato” (1995) w reżyserii Macieja Ślesickiego czy “Moje córki krowy” (2015) w reżyserii Kingi Dębskiej. W tych filmach również poruszane są problemy relacji między rodzicami a dziećmi, zwłaszcza tymi dorosłymi lub nastoletnimi. Jednak Miało cię nie być cały film wyróżnia się na tle tych produkcji swoim lekkim i humorystycznym podejściem do tematu. Film nie jest przygnębiający ani smutny, ale raczej optymistyczny i zabawny. Film pokazuje, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach można znaleźć powód do śmiechu i nadziei.

Reżyseria

Reżyseria filmu Miało Cię nie być online jest również na wysokim poziomie. Jakub Michalczuk pokazał, że potrafi stworzyć film, który jest zarówno zabawny, jak i wzruszający. Reżyser dobrze poprowadził aktorów i nadał filmowi odpowiedni rytm i klimat. Film nie jest ani zbyt wolny, ani zbyt szybki. Jest w sam raz, aby widzowie mogli śledzić akcję i utożsamiać się z bohaterami. Film nie jest ani zbyt ciemny, ani zbyt jasny. Jest w sam raz, aby widzowie mogli odczuwać nastrój i atmosferę filmu.

Miało Cię nie być online

Reżyser wykorzystał wiele ciekawych ujęć i montażu, które uatrakcyjniają film i podkreślają jego przesłanie. Na przykład, w scenie, w której ojciec i córka jadą samochodem po Warszawie, reżyser użył szybkich i dynamicznych ujęć z różnych kątów, które pokazują kontrast między dwoma światami: światem ojca, który jest pełen kolorów, świateł i ruchu, i światem córki, który jest pełen szarości, ciszy i stagnacji. W scenie, w której ojciec występuje na scenie kabaretowej, reżyser użył długiego i statycznego ujęcia z perspektywy widowni, które pokazuje samotność i izolację ojca, który mimo swojej popularności i sukcesu nie potrafi nawiązać prawdziwego kontaktu z ludźmi.

Film Miało Cię nie być online można porównać z innymi dziełami reżysera, takimi jak “Kobiety mafii” (2018) czy “Jak zostałem gangsterem” (2020). W tych filmach również reżyser pokazał swoje umiejętności w tworzeniu filmów pełnych akcji, humoru i emocji. Jednak film “Miało cię nie być” wyróżnia się na tle tych produkcji swoją prostotą i subtelnością. Film nie jest przesadzony ani nachalny, ale raczej skromny i delikatny. Film nie jest pełen przemocy, seksu i przekleństw, ale raczej pełen ciepła, miłości i szacunku.

Aktorstwo – największy atut całego filmu Miało Cię nie być online?

Aktorstwo w całym filmie Miało Cię nie być online jest niewątpliwie jego największym atutem. Sonia Szyc i Borys Szyc stworzyli fantastyczne kreacje aktorskie, które zapadają w pamięć i poruszają serca widzów. Sonia Szyc gra rolę 17-letniej dziewczyny, która musi zmierzyć się z ciążą i zerwanymi relacjami z ojcem. Borys Szyc gra rolę ojca dziewczyny, który jest sławnym komikiem, który rozbawia tłumy swoimi żartami. Aktor zagrał swoją rolę z humorem i charyzmą.

Miało Cię nie być cały film online

Sonia Szyc i Borys Szyc stworzyli wspaniałą chemię na ekranie, która sprawia, że widzowie żyją z nimi ich przygodami i emocjami. Ich relacja jest pełna napięcia, konfliktu, ale też zrozumienia, współpracy i miłości. Dialogi są pełne iskry, dowcipu, ale też powagi, szczerości i wzruszenia. W efekcie sceny są pełne dynamiki, akcji, ale też spokoju, refleksji i intymności.

Film można porównać z innymi produkcjami, w których wystąpili główni aktorzy. Na przykład, Sonia Szyc zagrała rolę nastoletniej dziewczyny w filmie “Sala samobójców” (2011) w reżyserii Jana Komasy, a Borys Szyc zagrał rolę ojca w filmie “Wołyń” (2016) w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. W tych filmach również aktorzy pokazali swoje umiejętności w grze dramatycznej i emocjonalnej. Jednak film “Miało cię nie być” wyróżnia się na tle tych produkcji swoim rodzinnym i humorystycznym charakterem. Film nie jest pełen tragedii, śmierci i krwi, ale raczej pełen życia, nadziei i uśmiechu.

Muzyka i dźwięk

Muzyka i dźwięk filmu są również na dobrym poziomie. Przede wszystkim pasują do nastroju i akcji filmu. Została skomponowana przez Macieja Bisiorka, który jest również aktorem grającym rolę przyjaciela ojca dziewczyny. Jest lekka, melodyjna i wpadająca w ucho. Podkreśla humorystyczny i optymistyczny ton filmu. Podczas seansu usłyszymy wiele piosenek śpiewanych przez aktorów lub znanych polskich artystów, takich jak Dawid Podsiadło czy Kortez. Piosenki są związane z tematyką filmu i wyrażają uczucia bohaterów. Są również źródłem wielu zabawnych sytuacji, na przykład, gdy ojciec próbuje zaśpiewać piosenkę dla córki na scenie kabaretowej lub gdy córka próbuje zaśpiewać piosenkę dla ojca na weselu.

Dźwięk jest również dobrze dopasowany do filmu. Oddaje realistycznie dźwięki otoczenia, takie jak hałas miasta, odgłosy samochodów czy rozmowy ludzi. Dźwięk również podkreśla emocje bohaterów, takie jak ich zdenerwowanie, radość czy smutek. Dźwięk również tworzy kontrast między dwoma światami bohaterów: światem ojca, który jest głośny, ruchliwy i kolorowy, i światem córki, który jest cichy, spokojny i szary.

Dodatki

Co o filmie mówią inni?

Maciej Zabłocki na portalu ppe.pl napisał:

Miało Cię nie być jest filmem przystępnym i nieco komediowym, chociaż podejmującym niesamowicie trudny temat. W kinach zadebiutuje 27 października i trwa jedynie półtorej godziny, dlatego warto rozważyć rodzinną wycieczkę na seans. Co prawda, to nie jest dzieło zasługujące na dziesiątki nagród, ale w mojej ocenie to jeden z lepszych i ciekawszych polskich filmów, jakie widziałem w tym roku. Kuba Michalczuk spisał się znakomicie, a muszę też pochwalić rolę Jana Peszki, wcielającego się w postać lekarza. Jego charyzma dodaje temu materiałowi dodatkowego uroku. Polecam! (źródło)

Natomiast Dagmara Romanowska na portalu film.interia.pl podsumowała film słowami:

„Miało cię nie być” ma nerw „Teściów”, choć tym razem to znacznie więcej niż żart, brawurowa aktorska galopada. To kino na serio, na czasie, na istotne sprawy, opowiedziane jednak lekko, w niezłym tempie, bez zadęcia. Ktoś mógłby je nazwać „kinem środka”, ale może wystarczy, po prostu, dobry film? (źródło)

Ciekawostki

Jakiś czas temu Borys Szyc na swoim profilu na Instagramie opublikował oficjalny plakat filmu:

Z profilu „mastercardoffcamerafestival” możemy dowiedzieć się, że film został nominowany w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych Festiwalu Mastercard OFF CAMERA 2023!

Zwiastun

Zakończenie

Zachęcam was do obejrzenia i polecenia innym filmu “Miało cię nie być”. Jest to produkcja, która ma wiele atutów, takich jak: historia, reżyseria, gra aktorska, muzyka i dźwięk. Zajmuje się ważnym i złożonym tematem więzi rodzinnych, zwłaszcza tych zerwanych lub niespełnionych. Opowiada o 17-letniej dziewczynie, która stając przed problemem ciąży, poznaje świat ojca, z którym nie ma kontaktu od lat. Ukazuje konflikt dwóch pokoleń i całkowicie odmiennych sposobów postrzegania świata.

A Ty? Planujesz obejrzeć cały film Miało cię nie być online? A może już go oglądałeś? Jeśli tak, to napisz swoją opinię w sekcji komentarzy. Czekam na wasze reakcje i oceny. Do zobaczenia!

Miało Cię nie być
Tytuł oryginalny Miało Cię nie być
Udostępniono1