Moonage Daydream (2022)
Obejrzyj Cały Film Online Już Teraz!

124 użytkowników online

Wyświetlenia: 1755

Twoje ocena: 0
9 1 ocena

Opis

Kliknij i dowiedz się, gdzie obejrzeć Moonage Daydream!

Obejrzyj online Moonage Daydream! Jak to zrobić? Jeśli kiedykolwiek myślałeś o tym, gdzie obejrzeć Moonage Daydream, stworzony przez Brett Morgen wraz z BMG, już teraz możesz uzyskać pełen dostęp do tego filmu. Jak to zrobić? Zapoznaj się ze wszystkimi niezbędnymi szczegółami!

Jakie jest twoje pierwsze wspomnienie o Davidzie Bowie? Czy to Ziggy Stardust, mulistowłosy, noszący trykot kosmita z dalekich gwiazd? A może z Jarethem, groźnym, ale w większości nieszkodliwym Królem Goblinów z Labiryntu Jima Hensona? Może to po prostu mężczyzna z jasnopomarańczowymi włosami i płaszczem Union Jack, albo długowłosy starszy mężczyzna śpiewający swoje serce w bluzie na VH1. Możliwości są nieograniczone, a tożsamość urodzonej w Brixton supergwiazdy zmieniała się niezliczoną ilość razy w ciągu pięćdziesięcioletniej kariery.

Odwiedzając tę stronę, jesteś w miejscu, które może zmienić twój stosunek do filmów. Nie tylko ze względu na łatwość obsługi. Mając dostęp do tytułów online, wielu użytkowników rezygnuje z denerwujących wizyt w kinie. Ile razy ktoś chrupał przed tobą popcorn? Dlaczego kina nie oferują dubbingu, tylko musisz czytać napisy? Już teraz możesz wyeliminować wszystkie najgorsze elementy oglądania poza domem!

Moonage Daydream online to najłatwiejszy dostęp do tego filmu

Jak opisać dostęp Moonage Daydream cały film online w kilku słowach? Opcja Moonage Daydream online pl jest specjalnym seansem, obsługiwanym przez serwis o dużej mocy, który oferuje użytkownikom najwyższą jakość i wygodę oglądania. Dzięki temu i pokaźnej bibliotece tytułów, zrezygnowanie z bycia subskrybentem jakiejś strony streamingowej jest tylko kwestią czasu. Film zrealizowano w 2022 roku. Gatunkowo to dokument, z ogólną oceną na poziomie 8/10 w serwisie IMDb, wyprodukowany w USA. Jak długi jest ten film? Kto w nim gra? O czym opowiada?

Moonage Daydream online

Człowiek stojący za Halloween Jack i Thin White Duke jest być może jedną z najczęściej badanych i omawianych postaci w historii muzyki z powodu tych zmian, nigdy nie siedząc w miejscu na tyle długo, by ktokolwiek mógł go naprawdę rozgryźć. Nikt jednak nie miał tak pełnego i całkowitego dostępu do jego rozległej kariery, jak Brett Morgen, reżyser nowego dokumentu Moonage Daydream. Ten pierwszy film, który został zatwierdzony przez majątek Bowiego, zmienia sposób tworzenia rockandrollowych dokumentów, robiąc dokładnie to, co Starman robił najlepiej: wyrzucając z pamięci regulamin i działając na własnych, seksownych, błyszczących, nieobciążonych niczym zasadach.

Trudno jest pojąć, kim był David Bowie i jak zdefiniować jego karierę i wpływ w mniej niż szekspirowskim monologu, a Morgen zdaje się to rozumieć. Nazwanie Moonage Daydream dokumentem w tradycyjnym sensie byłoby niemalże obrazą dla tego, co zostało stworzone – dosłowna odyseja kosmiczna, jeśli chcemy być tandetni. Film nie jest tylko kombinacją archiwalnych materiałów filmowych o muzyku, ani nie zawraca sobie głowy wysłuchiwaniem opinii tych, którzy z nim pracowali lub śledzili jego życiową karierę. Zderzenie materiałów i zdjęć gwiazdy z różnymi fragmentami wszystkiego, co można sobie wyobrazić, od dziwacznych materiałów dokumentalnych po klipy z Nosferatu i Metropolis, amalgamat wpływów i inspiracji, który oddaje rodzaj chaosu, jaki Bowie starał się ogarnąć za życia.

Jaki jest cały film? Czym jest seans online?

Serwis upVOD.pl zapewnia dostęp do całego filmu, pozwalając ci na seans w domowym zaciszu. Jeśli więc nie lubisz chodzić do kina albo po prostu oglądanie filmów na kanapie jest dla ciebie najwygodniejsze, możliwość zobaczenia obrazu online jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem!

To nie jest film, który zwalnia, gdy już się zacznie. Bez względu na to, czy znasz Bowiego, czy nie, zostaniesz wciągnięty jak puszka po zupie przywiązana do grzbietu pociągu, który opuszcza stację, a rakieta wystrzeliwuje w gwiazdy od pierwszej minuty. Zakłada, że nie wiesz nic i jednocześnie wszystko o Bowie, co jest dokładnie tym, czym powinno być. O jego sukcesach na listach przebojów czy specyfice kariery filmowej powiedziano już wystarczająco dużo, a fani wiedzą, że gdy już się w nim zakochamy, to nic z tego nie jest tak naprawdę ważne. Morgenowi udaje się odnaleźć sedno tej prawdziwej sprawy, czyli zbadać kreatywność stojącą za twórczością Bowiego, to jak konstruował siebie poprzez swoją sztukę, jego własnymi słowami.

Najlepszy narrator

Słuchanie, jak Bowie sam „opowiada” film, jest pocieszające, jak słuchanie rockandrollowego dziadka opowiadającego o starych, dobrych czasach. Moonage poraża głośnym dźwiękiem tytułowej piosenki, a następnie uspokaja starymi nagraniami, na których piosenkarz omawia swój proces, badając, jak bardzo zmienne było jego podejście do pisania. Jak to, co robił z Ziggy Stardust, wpłynęło na to, co później zrobi z Station to Station czy Outside – pyta dokument – i co wpłynęło na to, że tworzył w taki sposób? Odpowiedź zmienia się niezliczoną ilość razy, a łączy ją muzyka, dzięki której Bowie stał się tak uwielbiany przez miliony ludzi na całym świecie.

Morgen sięga głęboko do archiwów udostępnionych mu przez posiadłość muzyka i wyciąga coś, co można by określić mianem idealnej playlisty superfana Bowiego, wypełnionej nagraniami na żywo i nowymi miksami kultowych utworów, które chwytają za struny serca w taki sam sposób, w jaki dziecko chwyta za rękę matkę, gdy rozpaczliwie szuka czegoś, co uwielbia. Dla każdego, kto nie miał szczęścia zobaczyć go w życiu, Moonage Daydream jest najlepszą rzeczą do zobaczenia go na koncercie, zwłaszcza jeśli film jest doświadczany tak, jak powinien być: w IMAX, z dźwiękami jego dyskografii wybuchającymi w ogłuszającym dźwięku przestrzennym.

Czas i internet są od teraz wyznacznikami dobrego seansu. By włączyć Moonage Daydream online potrzebujesz bowiem tak niewiele – a wszystko dostępne jest na taki ekran, na którym lubisz oglądać. To łatwiejsze, niż zalogowanie się do jakiegoś serwisu streamingowego!

Sprawdź, jak działa Moonage Daydream cały film na swoim ekranie

Lubisz jakość? A co powiesz na jakość bez opłat? Jeśli interesuje cię seans w domu, to opcja Moonage Daydream cały film po polsku powinna być czymś, czym warto byś się zainteresował. Jeśli szukasz wygodnego dostępu bez ograniczeń – sprawdź szczegóły i po prostu kliknij play!

Moonage Daydream cały film

Morgen nie stara się jednak zbytnio uwypuklić żadnego z dzieł Bowiego, rezygnując z omawiania recepcji jego muzyki na rzecz tego, by to sam człowiek przejął stery, dając widzom intymny dostęp do tego, jak z czasem zmieniało się jego postrzeganie wszechświata (i jak przekładało się to na jego twórczość). Uniknięto pułapki stawiania jednego utworu jako jego magnum opus – co często zdarza się w przypadku Ziggy Stardust czy Heroes, dwóch albumów mocno wyeksponowanych w filmie – a zamiast tego przedstawiono luźną oś czasu jego kariery, od mniej więcej powstania (i upadku) Ziggy Stardust do mniej więcej 2000 roku.

Aby omówić każdy aspekt kariery Bowiego, w tym każdy album i projekt, który wyprodukował w ciągu tych trzydziestu kilku lat, Moonage Daydream musiałby być dwunastogodzinnym widowiskiem, a i tak prawdopodobnie pominięto by kilka fragmentów tu i ówdzie. Jednak to, co zostało tu zawarte, to wydestylowana esencja Bowiego – nie jego kariery, ale samego człowieka – która miota się, przecinając lata i udowadniając, że linearne wszystko nigdy nie miało zastosowania do egzystencji, jaką stworzył sobie Starman. Lata 70. przenikają się z latami 90. na 60. i 80., a całość oprawiona jest czarno-białymi klipami z teledysku do „Blackstar”, przedostatniego singla wydanego przez Bowiego przed śmiercią.

Film bardzo dobrze portretuje artystę

Morgen nie stara się jednak ująć filmu w ramy poprzedzające jego odejście, być może właśnie dlatego Moonage Daydream jest tak skutecznym portretem artysty. Każdy, kto nosi w sercu dziedzictwo Bowiego, może powiedzieć, że czuje się, jakby on nigdy nie umarł, tylko, jak to się mówi, „wrócił na swoją planetę”. Morgen stworzył hołd, ale nie taki, który interesuje się tym, co Bowie pozostawił po sobie – raczej tym, co osiągnął w życiu, jako ktoś, kto wyznaczył poprzeczkę dla zmiany siebie, aby dopasować się do tego, kim jesteś w danej chwili.

Seans w opcji Moonage Daydream cały film pl nic cię nie kosztuje – nie tracisz czasu na abonamenty, bilety, czy nawet dojazd do kina. Możesz zyskać jakość, łatwość obsługi, a wszystko z polskim lektorem! Czy zatem użycie tego dostępu będzie początkiem dłuższej przyjaźni z tym playerem? Przekonaj się!

Moonage Daydream z lektorem – polska wersja dla widzów

Jeśli chcesz skorzystać z opcji Moonage Daydream lektor pl, teraz nie jest to żaden dodatek, tylko standard. Filmy udostępniane przez nas zawsze mają opcję lektora, by pozwolić ci na seans, który naprawdę przynosi rozrywkę. Dzięki temu możesz po prostu skupić się na oglądaniu!

Zapytany o niezliczoną ilość osobowości, które zmieniał w trakcie swojej kariery, Bowie powiedział kiedyś: „Nie zmieniam się po to, by kogokolwiek zmylić. Po prostu szukam. To właśnie powoduje, że się zmieniam. Po prostu szukam siebie”. Moonage Daydream jest wizualną reprezentacją tych poszukiwań, lub tak blisko, jak tylko można się zbliżyć do przedstawienia wewnętrznego funkcjonowania największego artysty świata. Jest to przesada do najmniejszego stopnia, rodzaj chromestezji w połączeniu z gitarą Micka Ronsona i basem Gail Ann Dorsey.

Zasługą Morgana jest to, że wybrał z tysięcy godzin materiału to, co zwykle zostaje zakopane pod stosami niebiesko-czerwonych błyskawic, ale jest równie reprezentatywne dla istnienia Bowiego jako muzycznego kameleona. Widzowie mogą zobaczyć fragmenty trasy koncertowej Glass Spider z 1987 roku oraz bombastyczne cięcia występów z ery Earthling, tuż obok materiałów z wywiadów i fragmentów garści filmów, w których Bowie wystąpił na przestrzeni lat. Jednym z głównych punktów filmu jest duża ilość materiału z ery Serious Moonlight Bowiego, pochodzącego z filmu nakręconego podczas podróży gwiazdora po Azji – nie z jego koncertów, ale z czasu spędzonego na zwiedzaniu okolicy, szukaniu, szukaniu, szukaniu czegoś, co jest nienazwane, ale wyczuwalne w każdej nucie muzycznej.

Przed obejrzeniem filmu przygotuj sobie chusteczki

Jeśli macie jakikolwiek emocjonalny stosunek do Bowiego, z pewnością znajdą się momenty, w których ten film doprowadzi was do łez. Mój był nieco ponad połowę drogi, kiedy coś w nagraniu z jego występu na żywo w „Let’s Dance” sprawiło, że tak dalece przekroczyłem granicę, że szlochałem niekontrolowanie przez cały czas trwania filmu. Może to była energia, poczucie, że to moja najbliższa szansa na zobaczenie Davida na koncercie, a może po prostu wspomnienia – wszystkie te czasy, kiedy tańczyłam do tego albumu w moim pokoju, albo krzyczałam te słowa w moim samochodzie, kiedy radość zalewała moje żyły, gdy wspólnie pędzili autostradą.

Skup się na oglądaniu, używając dostępu z lektorem! Zapomnij o napisach o dzieleniu uwagi! Polski lektor pozwoli ci prawdziwie zanurzyć się w fabule – widzowie bardzo często podkreślają, że możliwość oglądania filmu w swojej wersji językowej wpływa na ich odbiór obrazu.

Podsumowanie recenzji

Jak skorzystać ze 100% możliwości seansu w domu? Jeśli twój dostęp do internetu jest stabilny oraz masz przed sobą ekran, którego chcesz użyć – spełniłeś już wszystkie warunki wygodnego seansu!

Umiłowanie i uwielbienie, jakim Morgen darzy twórczość Bowiego, jest wyczuwalne – mam na myśli to w najbardziej czuły sposób, kiedy mówię, że Moonage czuje się jak dwugodzinny fanedit stworzony dla TikTok. Ujęcie dokładnych emocji w słowa jest prawie niemożliwe, ale ten film, w całej swojej głośnej, niechlujnej, maksymalistycznej chwale, jest jak miłość do Davida Bowiego: płakać, gdy pojawia się w radiu, czuć, jak klatka piersiowa napina się pod wpływem tego, jak bardzo jego twórczość wpłynęła na nasze życie. To miłość wcielona, majstersztyk reżysera tak oddanego pamięci Bowiego jak każdy fan. Ma w sobie serce wieloletniego fana, ale także piętnastolatka, który właśnie odkrył go po raz pierwszy, radość i uwielbienie, które płyną z puszczania „Modern Love” przez blaszane głośniki telefonu ze Spotify.

Dla kogoś w moim wieku David Bowie jest tak samo integralną częścią kultury naszego pokolenia jak chleb krojony czy telefony komórkowe. Jest nieuchwytny i uwielbiany, niezależnie od tego, czy twoi rodzice wychowali cię na Diamond Dogs, czy po prostu zdarzyło ci się usłyszeć jego głos w SpongeBobie, gdy dorastałeś. Jego wpływ i podejście do sztuki są tym, co pozwala mi usiąść przy biurku, z moimi niebieskimi włosami i tatuażami, i zrobić coś z siebie, nawet jeśli przeraża mnie każde słowo, które umieszczam na stronie. Jego obecność – ta, która pozostaje na tej Ziemi poprzez piosenkę i ekran oraz obraz – umożliwia pewien rodzaj siły bytu, koleżeństwa i bezczelnego mrugnięcia okiem, które mówi: „Dalej, zrób tę rzecz, o której zawsze marzyłeś. Mam twoje plecy.”

Reżyser buduje niesamowitą relację

W Moonage Daydream Morgenowi udaje się zawrzeć tę intymną relację między artystą a publicznością, wykorzystując jedynie rozbieżne fragmenty materiału filmowego i kilka sprytnych ilustracji, by dokładnie oddać to, jak to jest uwielbiać Davida Bowiego. Morgen uchwycił w tym filmie nienazwany powód, dla którego Bowie znaczy tak wiele dla wielu – to znaczy jego niezmienną obecność, która sprawia, że wierzymy, iż można osiągnąć wszystko, jeśli tylko wystarczająco daleko zanurzymy się w wodzie.

Mając dostęp do najlepszej opcji na rynku streamingowym, czyli czymś, co opisywane jest jako Moonage Daydream cały film za darmo, możesz zobaczyć 100% możliwości tego playera. Twój seans będzie bowiem najlepszym domowym oglądaniem, jakiego kiedykolwiek doświadczyłeś – jakość obrazu i płynność zbiją cię bowiem z nóg.

Moonage Daydream
Moonage Daydream
Tytuł oryginalny Moonage Daydream
IMDb Rating 8.1 249 ocen
Ocena TMDb 10 1 ocen
Udostępniono0