Nitram (2021)
Obejrzyj Cały Film Online Już Teraz!

91 użytkowników online

Wyświetlenia: 9968

Twoje ocena: 0
9 1 ocena

Opis

Darmowy dostęp do opcji, gdzie obejrzeć Nitram

Obejrzyj online Nitram, używając dostępu, który oferujemy! Nie zastanawiaj się już dłużej, gdzie obejrzeć Nitram, sprawdź czy Justin Kurzel oraz Melbourne International Film Festival postarali się przy produkcji tego obrazu! Łatwiejszej opcji na oglądanie nie znajdziesz!

Jeśli kiedykolwiek dojdziemy do konsensusu, że filmy nie powinny już rzucać wyzwań ani prowokować, ani też zagłębiać się w najgłębsze i najmroczniejsze tematy, prawdopodobnie nadejdzie czas, by artyści spakowali się i ruszyli dalej. Tak daleko w historii kina, po tak wielu dyskusjach na temat wartości dramatów o Holokauście, filmów dokumentalnych o ludobójstwie i niezliczonej ilości innych mrożących krew w żyłach badań, dokonywanych w ramach prastarej ludzkiej tradycji wykorzystywania sztuki do kontemplacji naszych najgorszych demonów, jest niemal surrealistyczne, że ktoś czuje się skłonny rozpocząć recenzję Nitramu od powyższego uzasadnienia.

A przecież nowy film Justina Kurzela zawsze miał być kontrowersyjny, bo dotyczy wydarzenia, które dla niektórych niesie ze sobą niemal niezrozumiałą traumę. Film opowiada o życiu Martina Bryanta, który dokonał najgorszego w historii Australii masowego zabójstwa z jednego strzału: masakry w Port Arthur w 1996 roku, podczas której Bryant zamordował 35 osób i ranił 23 w małym tasmańskim miasteczku. Scenarzysta Shaun Grant – autor Snowtown i Prawdziwej historii gangu Kelly’ego, dwóch innych filmów wyreżyserowanych przez Kurzela – konstruuje narrację filmu w sposób wysoce świadomy, zdając sobie sprawę, że każda sekwencja będzie wydobywana z potencjalnych implikacji.

Według badań, ludzie najbardziej nie lubią denerwującego chrupania i siorbania w kinie oraz czytania napisów. Te dwa zjawiska najbardziej odbierają radość z seansu. Czy można je zatem wyeliminować? Jak najbardziej! Kluczem do sukcesu jest możliwość oglądania filmów w domu, którą ty właśnie dostałeś!

Na czym polega opcja Nitram online?

Czy Nitram online pl to najlepsza opcja, jakiej możesz użyć? Jak włączyć Nitram cały film online? I na koniec – czy obraz ten jest wart twojego czasu? Sprawdź zarys fabuły, obsadę i resztę podstawowych informacji.

Kiedy na przykład samotny strzelec (którego nazwisko nigdy nie pada w filmie – co jest wyrazem nowoczesnego podejścia mającego na celu pozbawienie sprawców sławy) z zaciekawieniem przygląda się deskom surfingowym, a jego matka, grana przez Judy Davis, odradza mu tę potencjalnie zdrową rekreację („Jestem twoją matką, kocham cię, ale surfing nie jest dla ciebie”), widz zastanawia się: czy twórcy filmu sugerują, że ma to szczególne znaczenie? Można to porównać do starego pytania o to, czy życie Hitlera, a tym samym bieg historii ludzkości, potoczyłyby się inaczej, gdyby został przyjęty do szkoły artystycznej. Jest to wczesny przykład niedydaktycznego podejścia Nitrama, odmawiającego łatwych odpowiedzi i potęgującego niesamowity, niepewny sens, który przenika wszystko.

Ten efekt spotęgowania pasuje do intensywnie mózgowego stylu Kurzela, wymagając od niego wszelkiego rodzaju wyważenia. Kurzel i Grant wiedzą na przykład, że ich bohater ma problemy ze zdrowiem psychicznym i jest na lekach antydepresyjnych, ale nie wykorzystują tego do usprawiedliwienia czy wytłumaczenia jego działań. Pokazują dwie znaczące osoby w jego życiu – nieśmiałego ojca (Anthony LaPaglia) i bogatą przyjaciółkę (Essie Davis, tchnąca nowe życie w schemat „szalonej kociej damy”, tyle że z psami zamiast kotów) – które odeszły w okresie poprzedzającym masakrę, ale nie sugerują, że to koniecznie doprowadziło go do skraju.

Jak Caleba Landry’ego Jones’a, Judy Davis i Essie Davis wypadli razem na ekranie? Czy 110 minut oddaje w pełni całą historię? Wyprodukowany w 2022 w Australii film oceniany jest na 6,7/10, a gatunkowo opisywany jako Thriller. Czego spodziewać się po seansie? Jaka jest linia fabularna tego obrazu? Film opowiada o młodym chłopaku, który wywołuje największą masakrę w historii Australii. Czy jesteś zatem gotowy na tą historię?

Kto może użyć dostępu VOD?

Strona upVOD.pl zapewnia dostęp do biblioteki VOD, pozwalając ci na seans w domowym zaciszu. Jeśli więc nie lubisz chodzić do kina albo po prostu oglądanie filmów na kanapie jest dla ciebie najwygodniejsze, możliwość zobaczenia obrazu Nitram online jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem!

Pokazują Bryanta jako umniejszonego wyrzutka, ale nie mówią, że jego działania stanowią bunt przeciwko społeczeństwu. Bawią się pomysłem, że coś było z nim głęboko nie tak od najmłodszych lat, ale opierają się tropieniu „demonicznego dziecka”, które jest motywem przewodnim horrorów (w tym „Omenu” i „Egzorcysty”), a także filmu Lynne Ramsay „Musimy porozmawiać o Kevinie”, który sugeruje, że jego temat urodził się jako czyste zło: binarna perspektywa staje się bardziej interesująca tylko dlatego, że Ramsay bierze pod uwagę szkalowanie, którego doświadczyła jego matka (Tilda Swinton).

W znaczącej scenie filmu, tak dobrze zrealizowanej, że użyto jej do skonstruowania zwiastuna, Judy Davis monologuje o tym, jak pewnego dnia, gdy jej syn był dzieckiem, podczas wycieczki do sklepów, była załamana, że go zgubiła, tylko po to, by znaleźć chłopca na tylnym siedzeniu samochodu „patrzącego na mnie, śmiejącego się, śmiejącego się z mojego bólu”. Grant napisał tę scenę w sposób nieupiększony, wiedząc, że ożywa ona niemal wyłącznie dzięki sile aktorów (z których wszyscy są znakomici).

Seans filmu Nitram online jest tym, czego szukasz? No to teraz możesz już po prostu włączyć dostęp! Nie potrzebujesz niczego więcej, jak tylko internetu, wygodnego miejsca do oglądania i ulubionych przekąsek. Obejrzyj cały film, a potem oceń sam, czy krytycy mieli rację, oceniając ten film według standardów branży.

Dlaczego warto uruchomić Nitram cały film na swoim urządzeniu?

Nitram cały film po polsku jest prawdopodobnie najwygodniejszym w użyciu i najłatwiejszym do włączenia dostępem w całej sieci! Player, który obsługuje ten obraz, jest intuicyjny i może być używany przez ludzi na co dzień swobodnie korzystających z sieci oraz nowicjuszy – w tym najmłodszych i najstarszych widzów.

Bardziej znacząca jest jednak pierwsza scena, rozgrywająca się na szpitalnym oddziale oparzeń, gdzie młody Bryant zostaje zapytany, czy dostał nauczkę na temat zabawy petardami. Dziecko odpowiada, że tak, „ale nadal się nimi bawię”. To sprytne posunięcie, od samego początku ustalające, że bohater rozumie, że jego działania mają reperkusje, stawiające go jako „outsidera” w ogólnej filozofii i postawie, a nie poprzez antyspołeczne zachowanie per se – choć to przychodzi później.

Nitram, przedstawiony w schowanych proporcjach, co daje efekt psychologicznego skondensowania, ma taką estetykę, jakiej oczekujemy od Kurzela: zużytej, używanej, dotkniętej przez czas. Marnotrawna energia Caleba Landry’ego Jonesa osadza bohatera w gęstej mgle osobliwej niewiarygodności, a jego gra jest mrocznie urzekająca przez cały czas; podobnie jak film, Jones ma dryfującą intensywność i nawiedzające ebb i flow.

W końcu estetyka Nitrama zostaje wzmocniona przez ideologiczne przesłanie, które pojawia się, gdy bohater idzie na zakupy po broń. W tym miejscu, a także poprzez wstawki tekstowe w postfilmie, w których mowa o National Firearms Agreement wprowadzonym w życie po masakrze dokonanej przez Johna Howarda, widać wyraźnie, że Kurzel i Grant umiejscowili dzieło wewnątrz debaty o prawie do broni. Pytają: dlaczego osoba taka jak ta powinna mieć prawo do zakupu broni? I jeśli mogę to rozszerzyć: dlaczego ktokolwiek powinien?

Mając dostęp do internetu, możesz stać się jednorazowym lub stałym użytkownikiem strony. Player daje dostęp nie tylko do opcji Nitram cały film pl, ale także do innych tytułów – i to zawsze w polskiej wersji językowej!

Nie lubisz czytać – wybierz wariant Nitram lektor

Nitram lektor pl ma przewagę nad czytanymi opcjami i wie o tym każdy, dla kogo wizyta w kinie i napisy są prawdziwą męką. Dlaczego więc nie skorzystać z czegoś, co jest jednocześnie darmowe i wygodne?

Być może są to proste pytania, ale odróżniają Nitram od innych produkcji w tym często moralnie problematycznym gatunku. Na przykład inspirowany Columbine dramat Gusa Van Sant’a z 2003 roku Słoń jest jednym z kilku filmów, które zmierzają do punktu kulminacyjnego, przedstawiając masowe morderstwo w sposób dosłowny. Scott Tobias opisał reakcję wielu krytyków, gdy chwalił film za „wspaniałe, otwarte przestrzenie, które pozwalają widzom na swobodę refleksji bez narzucania im punktu widzenia”.

Ale dlaczego to jest dobre? Albo, odwrotnie, dlaczego posiadanie punktu widzenia na tematy tak istotne jak kontrola broni jest złe? W tym sensie: po co robić film o masowej strzelaninie, który nie ma żadnej perspektywy, żadnego programu, a jedynie pragnienie realistycznego odtworzenia niewypowiedzianie strasznych rzeczy?

Opcja lepsza niż kino z napisami? Jeśli nie lubisz czytać z ekranu, wybierz dostęp online! Absolutnie najprostszą możliwość, by zobaczyć film z polskim lektorem! W polskiej wersji językowej możesz skupić się na tym, co najważniejsze w oglądaniu – dobrej zabawie!

Seans za darmo stworzono także dla ciebie

Czy bardziej opłaca się użyć opcji za darmo po polsku, czy może wciąż liczyć na kina i serwisy streamingowe? Wybór jest oczywisty – tym bardziej, że ten dostęp nie wiąże się z ponoszeniem jakichkolwiek kosztów.

Tam, gdzie Tobias widzi narzucanie się, ja widzę możliwość: złożenia oświadczenia; posunięcia naprzód ważnej rozmowy przy użyciu narzędzi dramatu i wszystkiego, co się z nim wiąże – od postaci po historię, wykonanie i podtekst. Ostatnie wydarzenia w Teksasie przypominają nam, że prawa wprowadzone w celu poprawy społeczeństwa – w tym przypadku prawa do aborcji – mogą być ciężko wywalczone, ale mogą zostać odebrane. Nie powinniśmy popadać w samozadowolenie. Sztuka odgrywa rolę w informowaniu i popychaniu publicznej konwersacji.

Być może ostateczna wartość Nitramu nie ma nic wspólnego z jego cechami jako intensywnie niepokojącego poematu tonalnego – choć na tym poziomie film jest genialny, stanowiąc kolejne niezwykłe osiągnięcie Kurzela, który ma zamiłowanie do wywoływania tonących w żyłach emocji. Być może tę wartość odzwierciedla najbardziej przerażający obraz – nie jest to obraz bohatera wyglądającego groźnie, czy też spożywającego filiżankę owoców w kawiarni Broad Arrow na chwilę przed rozpoczęciem szału. Jest to końcowa wstawka tekstowa stwierdzająca, że w Australii jest obecnie więcej broni palnej niż w 1996 roku.

Przygotuj się na najlepszy seans w swoim życiu! Dostęp Nitram cały film za darmo działa bowiem bez ograniczeń, dzięki czemu możesz obejrzeć ten film o dowolnej porze! Jak już jednak chyba zauważyłeś, to nie jedyny plus tej opcji! Dostępność występuje tu bowiem w parze wraz z jakością. Pomijając już to, że możesz zobaczyć obraz w całości za darmo, a także w polskiej wersji językowej. Nigdzie nie znajdziesz lepszego playera!

Nitram
Nitram
Tytuł oryginalny Nitram
IMDb Rating 7.1 7,302 ocen
Ocena TMDb 7 77 ocen
Udostępniono0