Śmierć na Nilu (2022)
Obejrzyj Cały Film Online Już Teraz!

105 użytkowników online

Wyświetlenia: 392049

Twoje ocena: 0
7 1 ocena

Opis

Dziś zabieram was na egzotyczną podróż, a dokładniej na rejs po Nilu z niesamowitym Herkulesem Poirotem. Śmierć na Nilu cały film zadebiutował w 2022 roku i od razu zwrócił na siebie uwagę. Ale czy zwrócił na siebie uwagę w dobrym czy złym sensie? Oto jest pytanie.

Film zdobył średnią ocenę 6.3 na IMDb, co jest dość przeciętnym wynikiem. Co więcej, recenzje na Rotten Tomatoes i Filmweb są dość mieszane. Czy to oznacza, że film jest tylko przeciętny? Czy może kryje w sobie coś więcej? O tym wszystkim opowiem wam w dzisiejszej recenzji.

Śmierć na Nilu cały film – wprowadzenie

Zanim przejdziemy do konkretów, warto znać kontekst. Śmierć na Nilu cały film to adaptacja jednej z najbardziej znanych i uwielbianych powieści Agathy Christie. Jest to kontynuacja „Morderstwa w Orient Expressie„, więc jeśli widzieliście pierwszy film, możecie spodziewać się pewnej kontynuacji wątków i stylu. Kenneth Branagh, znany głównie z adaptacji dzieł Szekspira, podjął się tu roli reżysera.

Śmierć na Nilu cały film

Ale to nie wszystko! Branagh również wciela się w rolę detektywa Poirota, co jest dość ciekawym wyborem. Scenariusz napisał Michael Green, który ma na swoim koncie wiele znanych produkcji. W obsadzie znaleźli się również Gal Gadot jako Linnet Ridgeway i Armie Hammer jako Simon Doyle, co tylko dodaje filmowi gwiazdorskiego blasku.

Fabuła – o czym opowiada Śmierć na Nilu online?

Jeśli chodzi o fabułę filmu Śmierć na Nilu online, to jest ona prosta, ale intrygująca. Herkules Poirot, słynny detektyw z wąsikami, spędza wakacje nad Nilem. Tam musi rozwiązać sprawę morderstwa młodej milionerki. Brzmi znajomo? Oczywiście, że tak! Ale czy to źle? Niekoniecznie.

Śmierć na Nilu online

Christie była mistrzynią schematu, ale schematu, który działa. Filmweb zauważa, że film jest przewidywalny, ale czy to zaskakujące w przypadku adaptacji Christie? Niekoniecznie. Christie była mistrzynią schematu, ale schematu, który działa. I właśnie to jest siłą tego filmu. Nie oczekujcie tu zaskakujących zwrotów akcji, ale za to możecie liczyć na solidną, dobrze opowiedzianą historię.

Postacie, które poznamy w całym filmie Śmierć na Nilu online

Co do postaci występujących w Śmierć na Nilu cały film online, to mamy tu całą gamę interesujących bohaterów. Są one jak kartonowe figurki z gry „Cluedo”. Każdy ma swoje motywy, ale czy są one wystarczająco rozbudowane? Nie do końca. Poirot jest tu najbardziej rozbudowaną postacią. Jego wąsiki i maniery są niemalże osobnymi bohaterami filmu.

Śmierć na Nilu cały film online

Ale co z resztą? Cóż, są tu różne postacie, od milionerów po służących, i każda z nich ma swoją rolę do odegrania w tej intrydze. Ale czy są one wystarczająco złożone i interesujące, aby utrzymać naszą uwagę przez cały film? To już inna kwestia.

Styl i estetyka

Jeśli chodzi o styl i estetykę, to film jest naprawdę pięknie sfilmowany. Zdjęcia robił Haris Zambarloukos, a muzykę skomponował Patrick Doyle. Sceneria Egiptu i luksusowy statek są po prostu zachwycające. Kostiumy i rekwizyty są dopracowane do najmniejszego szczegółu, co dodaje filmowi prawdziwego, oldskulowego blasku. To sprawia, że film jest przyjemny dla oka, ale czy też dla umysłu? Cóż, jeśli jesteście fanami pięknych obrazów i klasycznych kryminałów, to film na pewno was nie zawiedzie.

Śmierć na Nilu 2022

Co mogło pójść lepiej?

Recenzja na Filmwebie zwraca uwagę na scenariuszowe niejasności. Fabuła grzęźnie w pewnym momencie, co może być frustrujące dla widza. Czy to prawda? Owszem. Ale czy to coś, co zepsuje całe wrażenie? To już zależy od was. Film ma swoje wady, ale też wiele zalet. Można by tu wymienić kilka rzeczy, które mogłyby być lepsze, ale czy to znaczy, że film jest zły? Nie, absolutnie nie. Każdy film ma swoje wady i zalety, i „Śmierć na Nilu” nie jest tu wyjątkiem.

Zwiastun

Podsumowanie

Podsumowując, Śmierć na Nilu cały film z pewnością przyciągnie fanów Agathy Christie i tych, którzy lubią dobre kino kryminalne. To solidna adaptacja, która ma swoje wady i zalety. Czy to film, który zostanie zapamiętany na lata? To już inna historia. Jeśli szukacie filmu, który was zaskoczy, to może lepiej poszukać gdzie indziej. Jeśli zaś chcecie spędzić 2 godziny i 7 minut w towarzystwie Kennetha Branagha i spółki, to zapraszam na pokład! Ale pamiętajcie, że każdy film to osobista podróż i to, co dla jednego jest meką kryminalnych zagadek, dla drugiego może być tylko przystankiem w podróży po kinematografii.

Źródła:

I tak, drodzy czytelnicy, kończymy naszą podróż po mętnych wodach Nilu. Czy warto było się tam wybrać? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam wam. Ale jedno jest pewne: jeśli szukacie filmu, który was zaskoczy, to może lepiej poszukać gdzie indziej. Jeśli zaś chcecie spędzić 2 godziny i 7 minut w towarzystwie Kennetha Branagha i spółki, to zapraszam na pokład! 🚢

Śmierć na Nilu
Tytuł oryginalny Death on the Nile
IMDb Rating 6.3 173,121 ocen
Ocena TMDb 6.456 3,075 ocen
Udostępniono0