Indiana Jones – Od czego rozpoczął się kult tej serii filmowej?

admin 21 września, 2021

Indiana Jones to bardzo popularna seria filmów dla miłośników historii. Skąd wzięła się tak wielka popularność? Dlaczego seria filmów o Indiana Jones jest tak popularna? Czy warto go obejrzeć, chociaż wiemy, że filmy są nieprawdziwe logicznie i historycznie?

Recenzja: Filmy Indiany Jonesa są kroniką eskapad dr. Henry’ego „Indiany” Jonesa Jr., profesora archeologii, który podczas swoich przygód miał do czynienia z bardzo niebezpiecznymi ludźmi i stworzeniami. Dr Jones jest przedstawiany jako człowiek zawsze poszukujący prawdy i sprawiedliwości, bez względu na to, jak niemożliwe może się to wydawać.”

Zamierzam zrecenzować serię filmów o Indiana Jonesie. Filmy te dotyczą przygód archeologa dr. Henry’ego „Indiany” Jonesa Jr. Filmy te nie są dokładne z historycznego punktu widzenia, ale są to dobrze wykonane filmy dla fanów akcji i przygód.

Pierwszy film Indy, Poszukiwacze zaginionej arki, ukazał się w 1981 roku. Drugi film, Indiana Jones i Świątynia Zagłady, ukazał się w 1984 roku. Trzeci film, Indiana Jones i ostatnia krucjata, ukazał się w 1989 roku. czwarty film, Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki, ukazał się w 2008 roku. Ta najnowsza przygoda z Indianą Jonesem nie jest ulubieńcem krytyków ani szerokiej publiczności.

Jak wspomniałem wcześniej, Indiana związał się z bardzo niebezpiecznymi ludźmi w związku z jego przygodami z profesorem Marcusem Brodym (Sean Connery). Wplątuje się również w bardzo niebezpieczne stworzenia.

Filmy są ekscytującą i nieprzerwaną akcją, ale nie są dokładne z historycznego punktu widzenia. Polecam te filmy osobom, które lubią w swoich filmach tego rodzaju akcję, ale te filmy nie są dla wszystkich. Ponadto, aby przeczytać więcej o tym, gdzie Indy znajduje wszystkie swoje przygody, przejdź do strony Indiana Jones w Wikipedii.

Kategoria
Udostępniono0