Oficjalnie potwierdzone: Andy Muschietti wyreżyseruje nową odsłonę Batmana!

Tomasz Nowakowski 21 czerwca, 2023

W dniu premiery amerykańskiej produkcji DC „Flash”, widzowie otrzymali długo oczekiwane potwierdzenie: reżyser tego filmu, Andy Muschietti, został oficjalnie ogłoszony realizatorem nowego filmu z Batmanem w roli głównej, „The Brave and the Bold”.

James Gunn – to była oczywista decyzja

Słynny twórca, Andy Muschietti, wraz z jego siostrą Barbarą, podpisali właśnie kontrakt na stałą współpracę ze studiem Warner Bros. Co istotne, „The Brave and the Bold” nie będzie jedynym projektem w ramach tej nowej umowy – możemy więc oczekiwać więcej dzieł z ich udziałem.

James Gunn i Peter Safran wyznańców, w rozmowie z Variety, że wybór Muschiettiego na reżysera nowego filmu o Batmanie był jedynym i naturalnym. Decyzję podjęli po tym, jak zobaczyli „Flasha” i zaangażowanie, z jakim reżyser podszedł do stworzenia tego filmu.

Zwiastun filmu „Flash”

Co już wiadomo o „The Brave and the Bold”?

„The Brave and the Bold” jest jednym z projektów zapowiedzianych przez Jamesa Gunna jako część pierwszej fazy nowego uniwersum DC, zatytułowanego „Bogowie i potwory”. W tym filmie, widzowie będą mieli okazję zobaczyć nowe postacie Batmana i Robina w uniwersum DC. To nie będzie ten sam Batman, którego gra Robert Pattinson, gdyż jego postać jest częścią innego uniwersum – Elsewhere.

Chociaż szczegółów fabuły „The Brave and the Bold” nie ujawniono, to wiadomo, że główne role w filmie będą odgrywać Dick Grayson oraz Damian Wayne, syn Bruce’a. Inspiracją dla tych postaci będą prace Granta Morrisona.

Jeżeli James Gunn trzyma się swoich wcześniejszych planów, Batman w uniwersum DC będzie o kilka lat starszy od Supermana, którego poznajemy w innym projekcie – „Superman: Legacy”. Mimo, że szczegóły fabuły są jeszcze nieznane, na pewno możemy spodziewać się emocjonującej historii i niezapomnianych postaci. Trzymajmy ręce na pulsie!

Kategoria
Udostępniono0