„Relax”: Legenda queerowej muzyki doczeka się filmowej biografii.

admin 11 maja, 2023

Po sukcesie filmów takich jak „Bohemian Rhapsody” i „Rocketman”, przyszedł czas na „Relax”. Portal Deadline donosi, że brytyjski zespół Frankie Goes To Hollywood doczeka się swojego własnego filmu fabularnego.

„Relax” – kontrowersyjny hit, który zdobył serca słuchaczy

Tytuł filmu nawiązuje do jednego z największych przebojów zespołu. Wydany w 1984 roku utwór „Relax” ze względu na swą homoseksualną tematykę spotkał się z zakazem ze strony BBC. Paradoksalnie, to tylko przyczyniło się do zwiększenia popularności singla. Przez pięć tygodni utrzymanie się na pierwszym miejscu brytyjskich list przebojów, a także zajęcie szóstego miejsca na liście najlepiej sprzedających się singli wszech czasów w Wielkiej Brytanii.

Reżyserią „Relax” zajmie się Bernard Rose, który wcześniej wyreżyserował teledysk do tego przeboju. Wśród miłośników horrorów, Rose jest znany przede wszystkim jako twórca oryginalnego „Candymana”.

Rose jest również autorem scenariusza, który opiera się na autobiografii lidera Frankie Goes to Hollywood, „A Bone In My Flute”. Holly Johnson napisał ją w 1991 roku, kiedy zdiagnozowano u niego HIV i nie spodziewał się długiego życia. Film ma ukazać genezę utworu oraz jego wpływ na kulturę popularną.

W rolę Johnsona wcieli się Callum Scott Howells, który zdobył popularność dzięki swojej roli w serialu „Bo to grzech” o młodych gejach zmagających się z trudnymi realiami epidemii AIDS w latach 80. XX wieku.

Zespół Frankie Goes To Hollywood rozpadł się w 1987 roku, gdy członkowie pokłócili się przed koncertem na stadionie Wembley. Od tamtej pory nie występowali razem. Jednak kilka dni temu, w Liverpoolu z okazji Eurowizji, zagrali wspólnie jeden utwór.

Teledysk do piosenki „Relax”

YouTube player
Kategoria
Udostępniono0