Tim Burton nie daje za wygraną! „Sok z żuka 2” na horyzoncie mimo strajku!

admin 11 maja, 2023

Warner Bros. oficjalnie ogłosił, że kontynuacja kultowego „Soku z żuka” jest w produkcji. Co więcej, amerykańska premiera „Sok z żuka 2” zaplanowana jest na 6 września przyszłego roku, inaugurując sezon jesienny.

Strajk scenarzystów nie zatrzymał pracy nad „Sokiem z żuka 2”. Zdjęcia rozpoczynają się już dzisiaj.

Mimo trwającego już drugi tydzień strajku scenarzystów, prace nad „Sokiem z żuka 2” nie uległy zastoju. Zdjęcia filmu ruszają właśnie dzisiaj w Wielkiej Brytanii. Reżyserią powróci Tim Burton, a Michael Keaton wystąpi ponownie w roli tytułowego bohatera.

W obsadzie filmu znajdziemy również Winonę Ryder z oryginalnego „Soku z żuka”. Jej córkę zagra Jenna Ortega, jedna z najbardziej rozpoznawalnych młodych aktorek. W obsadzie pojawi się także Justin Theroux („Hydraulicy z Białego Domu”), jednak jego rola na razie pozostaje tajemnicą.

Droga do kontynuacji „Soku z żuka” była długa.

Oryginalny film z 1988 roku opowiadał historię młodego małżeństwa, które zginęło i zostało uwięzione jako duchy we własnym domu. Niestety, dom został sprzedany nowym właścicielom, którzy wprowadzają nieakceptowalne zmiany. Duchy postanawiają wezwać niegrzecznego i irytującego Beetlejuice’a, aby pozbyć się niechcianych lokatorów.

Prace nad kontynuacją „Soku z żuka” toczyły się przez ponad trzydzieści lat. Najbliżej realizacji projekt był w latach 2013-15. W 2013 roku dowiedzieliśmy się, że Tim Burton będzie reżyserem, a Michael Keaton ponownie wcieli się w tytułową rolę. W 2015 roku do obsady dołączyła Winona Ryder, a zdjęcia miały zacząć się w ciągu kilku miesięcy.

Jednak w 2016 roku Tim Burton zdementował informacje o swoim zainteresowaniu realizacją projektu. Trzy lata temu dowiedzieliśmy się, że Warner Bros. nie rezygnuje z planów i zatrudnia nowego scenarzystę. W 2021 roku plotki o filmie pojawiły się ponownie, lecz szybko zanikły.

Teraz wydaje się niemal pewne, że „Sok z żuka 2” doczeka się swojej premiery.

Kategoria
Udostępniono0