Morbius (2022)
Obejrzyj Cały Film Online Już Teraz!

116 użytkowników online

Wyświetlenia: 392595

Twoje ocena: 0
8 7 oceny

Opis

Morbius cały film z pewnością miał ambicje, ale czy je spełnił? Reżyseria Daniela Espinosy i Jared Leto w roli głównej brzmiały obiecująco. Ale czy film dorównuje oczekiwaniom? Zobaczmy. Jest to film, który z pewnością wzbudzał zainteresowanie jeszcze przed premierą. Z jednej strony mamy Marvela, z drugiej Jareda Leto, który zawsze jest intrygujący. Czy jednak te elementy wystarczą, żeby stworzyć coś naprawdę wartościowego? Czy może to tylko kolejny film, który próbuje wykorzystać popularność komiksów do zarobienia szybkich pieniędzy? No dobrze, zanim przejdziemy do konkretów, warto zaznaczyć, że film miał swoją premierę w 2022 roku i trwa dokładnie 1 godzinę i 44 minuty. Czy jest to czas dobrze spędzony? O tym za chwilę.

Na czym opiera się Morbius cały film?

Zacznijmy od kontekstu. Morbius cały film to film oparty na postaci z Marvel Comics, trzeci w Sony’s Spider-Man Universe. Miał swoją premierę w kwietniu 2022 roku. Niestety, film nie zdobył serc krytyków ani widzów. Zarobił jedynie 167,5 miliona dolarów na całym świecie. Co więcej, zgarnął pięć nominacji do Złotych Malin, wygrywając dwie. Nie jest to chyba wynik, na który twórcy liczyli. To z pewnością duży cios dla studia, które miało nadzieję na kolejny hit w swoim uniwersum. Film miał kilka opóźnień, głównie z powodu pandemii, co mogło wpłynąć na ostateczny wynik. Ale czy to usprawiedliwia słabe recenzje i niskie zarobki? Trudno powiedzieć. Jedno jest pewne: film nie stał się hitem, na jaki liczono.

Morbius cały film

O czym opowiada film Morbius online?

Jeśli chodzi o fabułę, film Morbius online zaczyna się od dzieciństwa Michaela Morbiusa. Michael cierpi na rzadką chorobę krwi i marzy o normalnym życiu. Po latach nauki i badań, staje się „żywym wampirem”. Brzmi intrygująco, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Film nie potrafi utrzymać napięcia, a dramaturgia jest płaska. Jest to z pewnością jeden z największych problemów filmu. Twórcy próbują zbudować napięcie, ale niestety nie udaje im się to. Postacie są jednowymiarowe, a ich motywacje często nie są jasne. Co więcej, film ma problem z tempem. Niektóre sceny są zbyt długie, podczas gdy inne zbyt krótkie. To sprawia, że trudno jest się zaangażować w to, co się dzieje na ekranie.

Morbius online

Aktorstwo – Morbius cały film online

Przejdźmy do aktorstwa. Jared Leto jako Michael Morbius jest… kontrowersyjny. Nie jest to najgorsza rola w jego karierze, ale też nie najlepsza. Matt Smith jako Milo również nie robi wielkiego wrażenia. Reszta obsady? Ani dobrze, ani źle. Po prostu są. To kolejny aspekt, który sprawia, że film jest trudny do oceny. Z jednej strony mamy doświadczonych aktorów, którzy potrafią dostarczyć solidne role. Z drugiej strony, ich postacie są tak słabo napisane, że trudno im się w nich wykazać. To sprawia, że aktorstwo w całym filmie Morbius online jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych elementów filmu.

Morbius cały film online

Efekty Specjalne

Kolejny punkt to efekty specjalne. Jeśli jesteś fanem CGI rodem z lat 90., ten film jest dla ciebie. Efekty są tak słabe, że aż trudno je opisać. Nie dodają one filmowi wartości, wręcz przeciwnie. To kolejny element, który wpływa na odbiór filmu. W dzisiejszych czasach, kiedy mamy tak zaawansowane technologie, trudno zrozumieć, jak można było tak zaniedbać ten aspekt produkcji. Efekty specjalne są nie tylko niewiarygodne, ale wręcz odpychające. To z pewnością nie pomaga w zaangażowaniu się w fabułę.

Morbius lektor pl

Co się udało

Ale nie wszystko w „Morbiusie” jest złe. Chemia między Leto a Adria Arjona, która gra Martine, jest jednym z nielicznych plusów. To jeden z tych momentów, w których film faktycznie działa. To prawdopodobnie jedyny element, który można by nazwać sukcesem w tym filmie. Chemia między głównymi bohaterami jest na tyle dobra, że momentami zapominamy o innych słabościach filmu. To z pewnością coś, co zasługuje na uznanie i co sprawia, że film nie jest kompletną porażką.

Zwiastun

Podsumowanie

Podsumowując, „Morbius” to film z niewykorzystanym potencjałem. Miał szansę być czymś więcej, ale niestety się nie udało. Nie jest to film, który bym polecił, ale jeśli masz ochotę na kilka śmiechów kosztem filmu, to dlaczego nie? To film, który mógłby być znacznie lepszy, gdyby tylko twórcy zdecydowali się na kilka innych wyborów. Czy to w kwestii scenariusza, czy efektów specjalnych, film ma wiele słabych punktów, które trudno przeoczyć.

Dziękuję za przeczytanie tej recenzji! Mam nadzieję, że pomogłem ci zdecydować, czy cały film Morbius jest filmem wartym twojego czasu. Do zobaczenia w kolejnej recenzji! I pamiętaj, że opinie są subiektywne. Może ty znajdziesz w „Morbiusie” coś, co mnie umknęło. W każdym razie, warto dać filmowi szansę i samemu ocenić, czy jest on godny uwagi.

Źródła: Wikipedia, Roger Ebert, Rotten Tomatoes.

Morbius
Tytuł oryginalny Morbius
IMDb Rating 5.2 143,242 ocen
Ocena TMDb 6.102 3,727 ocen
Udostępniono1